Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pierwszy punkt Sparty i hit kolejki, który rozczarował

I liga K: Pierwszy punkt Sparty i hit kolejki, który rozczarował

Wyjątkowo oszczędna w emocje okazała się 20. kolejka I ligi kobiet. Trzy spotkania zakończyły się wynikiem 3:0, w Stężycy kibice oglądali cztery partie, natomiast najwięcej emocji przyniósł mecz na dole tabeli.

Sparta Warszawa zdobyła bowiem pierwszy punkt w tym sezonie. Wprawdzie nowy trener warszawianek, Jacek Pasiński, nie miał jeszcze powodów do pełni radości, ale najbliższe dni mogą napawać go umiarkowanym optymizmem. Przed tygodniem bowiem stołeczne siatkarki wywalczyły drugiego seta w tegorocznych rozgrywkach, a w minionej serii spotkań pokusiły się o dwie wygrane partie. W tie-breaku lepsza okazała się jednak ekipa Stali Mielec. Mecz w Warszawie stanowił przedsmak pojedynków, jakie czekają obie drużyny w fazie play-out.

Od czołowej ósemki oddaliły się zawodniczki Wieżycy 2011 Stężyca, bowiem ich porażkę 1:3 z AZS UEK Kraków wykorzystały Budowlane Toruń, które niespodziewanie zainkasowały trzy punkty w pojedynku z wyżej notowaną Wisłą Kraków. Ekipy spod Wawelu znajdują się w ostatnim czasie w zupełnie innej sytuacji. Od momentu, gdy akademiczki przegrały 12 stycznia z rywalem zza miedzy, wygrały sześć spotkań z rzędu, pozostawiając w pokonanym polu m.in. Chemika Police czy Silesię Volley. Wiślaczki natomiast odnotowały tylko dwa zwycięstwa z niżej notowanymi drużynami ze Stężycy i Warszawy. W efekcie na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej podopieczne Marcina Wojtowicza zajmują szóste miejsce z 30 punktami na koncie, podczas gdy ekipa Jacka Skroka jest trzecia i traci do liderującej Jedynki Aleksandrów Łódzki pięć oczek.

Wszystko dlatego, że ekipa spod Łodzi przeżywa ostatnio poważny kryzys. Przed tygodniem siatkarki Mariusza Bujka przegrały po raz pierwszy od 27 października, natomiast w minioną sobotę w meczu na szczycie I ligi uległy przed własną publicznością Chemikowi Police, nie zdobywając nawet jednego seta. Dzięki tej wygranej strata policzanek do Jedynki stopniała do zaledwie dwóch punktów, co w kontekście przyszłotygodniowego pojedynku aleksandrowianek z AZS UEK Kraków może jeszcze sporo pozmieniać w górnych rejonach tabeli.

Czarną serię trzech kolejnych porażek przerwały siatkarki Silesii Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów. Podopieczne Sebastiana Michalaka wygrały przed własną publicznością 3:0 z uczennicami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, dzięki czemu utrzymały kontakt z czołową czwórką. Silesianki nie zdołały jednak awansować z piątego miejsca w tabeli, bowiem komplet punktów zainkasował AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, pokonując u siebie w trzech setach Piecobiogaz Murowana Goślina. To szósta wygrana z rzędu podopiecznych Dariusza Parkitnego, które od 19 stycznia straciły zaledwie dwa sety. Jeżeli jednak akademiczki chcą utrzymać wysoką czwartą pozycję, muszą w dwóch ostatnich pojedynkach pokonać wyżej notowane ekipy Chemika Police i AZS UEK Kraków.

20. kolejka I ligi kobiet nie przyniosła odpowiedzi na to, kto zajmie pierwsze, drugie i trzecie miejsce po fazie zasadniczej. Nadal kwestią otwartą jest ósma lokata, gwarantująca udział w play-off. Dlatego też dwie ostatnie serie spotkań zapowiadają się niezmiernie interesująco.