Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dorota Świeniewicz została asystentem Jacka Pasińskiego

Dorota Świeniewicz została asystentem Jacka Pasińskiego

fot. Włodzimierz Wroński

Krótki był rozbrat z siatkówką dla Doroty Świeniewicz. Ta utytułowana siatkarka i reprezentantka Polski po przerwie, jaką zrobiła sobie po odejściu z PTPS-u Piła, ponownie wraca na ławkę trenerską. Tym razem do Sparty Warszawa, jako asystentka Jacka Pasińskiego.

Dorota Świeniewicz po zakończeniu kariery sportowej w czerwcu ubiegłego roku nie zamierzała rozstawać się z siatkówką, dla której poświęciła ponad 25 lat życia. Gdy pożegnała się z ostatnim swoim klubem, Atomem Trefl Sopot, dalszą przygodę ze sportem zdecydowała się kontynuować jako trener siatkarski. –  Byłam na stażu trenerskim w Stambule – mówiła kilka miesięcy temu na łamach Faktu Dorota Świeniewicz.Zostałam zaproszona przez trenera Giovanniego Guidettiego. Podpatrywałam, jak pracują najlepsi. Uczyłam się nie tylko od Włocha, lecz również od Brazylijczyka Ze Roberto i Argentyńczyka Daniela Castellaniego – tłumaczyła wówczas najlepsza siatkarka Europy z 2005 r., która jednak miała sporo dystansu do nowych obowiązków. – Przede mną jednak jeszcze sporo pracy. Zamierzam być jak najlepsza w nowej roli. Jednak nie chcę rzucać się od razu na głęboką wodę i na razie wolałabym zostać asystentem – dodała Świeniewicz, zostając wkrótce II trenerem PTPS-u Piła.

W styczniu 2013 r. asystentka Mirosława Zawieracza zrezygnowała z pracy w pilskim klubie i wraz z mężem wróciła do Warszawy. Przerwa od siatkówki nie trwała długo, bowiem dwa tygodnie temu dwukrotna mistrzyni Polski rozpoczęła rozmowy z pierwszoligową Spartą. W klubie Świeniewicz zostanie asystentem Jacka Pasińskiego, trenera, który podjął się trudnej misji ratowania drużyny przed spadkiem z zaplecza ekstraklasy. Jak dowiedzieliśmy się u władz Sparty, Dorota Świeniewicz przebywa aktualnie we Włoszech, a jej debiut u boku Jacka Pasińskiego zaplanowany jest na najbliższy weekend, kiedy to juniorki stołecznego klubu będą w Łodzi walczyły o awans do półfinału mistrzostw Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved