Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Szósty z rzędu Puchar Czech dla VK AGEL Prostejov

Szósty z rzędu Puchar Czech dla VK AGEL Prostejov

fot. archiwum

W spotkaniu finałowym o Puchar Czech zmierzyły się ekipy VK AGEL Prostějov i PVK Olymp. Po czterosetowym meczu cenne trofeum powędrowało w ręce podopiecznych Miroslava Cady. Dla VK Prostějov było to szóste zwycięstwo w tych rozgrywkach.

W meczu o Puchar Czech na boisku spotkały się ekipy VK AGEL Prostějov i PVK Olymp Praga. Obie drużyny zakończyły rundę zasadniczą Extraligi odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu, a drużyna ze stolicy Czech straciła do liderek siedem punktów. Mecz finałowy rozpoczął się dość nerwowo, jednak jako pierwsza swój rytm gry złapała drużyna z Prostejowa. Przy stanie 6:6 odskoczyła rywalkom na pięć punktów, a przewaga ta utrzymała się do drugiej przerwy technicznej. Tuż po niej prowadzenie powiększało się z akcji na akcję, gdyż zawodniczki z Pragi nie mogły znaleźć sposobu na świetnie spisujące się w obronie i skuteczne w ataku (64% w całej partii) przeciwniczki, co oznaczało szybkie zakończenie tej odsłony.

Po wygraniu premierowej partii do 14, mistrzynie Czech wyszły na boisko lekko zdekoncentrowane i po kilku nieprecyzyjnych przyjęciach piłki, a co za tym idzie – kłopotach w ataku, już we wstępnej fazie seta traciły cztery oczka (3:7). Jednak w dalszej części tej odsłony sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gdy jednej z drużyn udało się objąć kilkupunktowe prowadzenie, już chwilę później rywalki wyrównywały stan meczu. Sytuacja taka trwała do stanu 20:20. Wtedy to czas wziął trener Olympu, a po powrocie na boisko jego podopieczne zdominowały grę, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie jednego punktu.

Początek trzeciej odsłony należał zdecydowanie do VK AGEL Prostějov. Przy stanie 2:2 w polu zagrywki stanęła Cvetelina Žarkova, a opuściła je dopiero wtedy, gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 7:2. Pięciopunktowe prowadzenie wypracowane już w pierwszych minutach tego seta pozwoliło podopiecznym Miroslava Čady na bezpieczne kontrolowanie przebiegu boiskowych wydarzeń i zakończenia tej partii na swoją korzyść.Czwartego seta z wysokiego C rozpoczął zespół Olympu. Zawodniczki z Pragi, głównie dzięki trudnej zagrywce i skutecznym kontratakom, wypracowały czteropunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej. Prowadzenie podopiecznych Stanislava Mitáča utrzymywało się bardzo długo, jednak w decydującej fazie seta do głosu doszły mistrzynie kraju. Odrobiły straty i doprowadziły do wyrównania (18:18), następnie wyszły na dwa punkty przed swoje rywalki (23:21) i choć przeciwniczki nie poddały się i walczyły do końca (23:23), to ostatnie słowo należało do drużyny VK AGEL Prostějov, która mogła cieszyć się z wywalczenia szóstego w swojej historii Pucharu Czech.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Michala Kvapilová z PVK Olymp Praga, która była również najlepiej punktującą siatkarką tego spotkania – 19 oczek, a także Marina Miletič z VK AGEL Prostějov. Dla drużyny zwycięskiej najwięcej punktów zapisała na swoim koncie Andera Kossányiová – 15.

VK Agel Prostějov – PVK Olymp Praga 3:1
(25:14, 19:25, 25:21, 25:23)

Składy zespołów:
Prostějov: Vincourová, Miletič, Žarkova, Soares, Kossányiová, de Assis, Gomes (libero) oraz Hippe
Olymp: Halbichová, Mlejnková, Mudrová, Kvapilová, Hodanová, Sládková, Dostálová (libero) oraz Kopecká, Patočková i Škrampalová

Zwyciężczynie Pucharu Czech w ostatnich latach:

2000 PVK Olymp Praga
2001 Královo Pole Brno
2002 Královo Pole Brno
2003 Královo Pole Brno
2004 PVK Olymp Praga
2005 PVK Olymp Praga
2006 Královo Pole Brno
2007 PVK Olymp Praga
2008 VK Prostějov
2009 VK Prostějov
2010 VK Prostějov
2011 VK Prostějov
2012 VK Prostějov
2013 VK Prostějov

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved