Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Mistrz i wicemistrz rozpoczynają bój o półfinał

PlusLiga: Mistrz i wicemistrz rozpoczynają bój o półfinał

fot. archiwum

Asseco Resovia Rzeszów i PGE Skra Bełchatów walczące ze sobą już w pierwszej rundzie play-off - takiego scenariusza nie napisałby na początku października nawet największy specjalista z dziedziny dreszczowców. Rywalizacja zaczyna się w niedzielę.

Zarówno Asseco Resovia, jak i PGE Skra nie mogą zaliczyć rundy zasadniczej do udanych. Mistrz i wicemistrz Polski zajmujący kolejno czwartą i piątą lokatę, to wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań. Słabszą postawę tłumaczyć można faktem, iż obie drużyny zmagały się z licznymi kontuzjami. Zbigniew Bartman naderwał włókna mięśnia dwugłowego, Olieg Achrem zmagał się z problemami z łąkotką. Na początku sezonu także Nikola Kovacević poświęcił sporo czasu, aby powrócić do pełni zdrowia i dyspozycji. Wśród bełchatowian przez długi okres Aleksandar Atanasijevic zmagał się z powracającym bólem w kolanie, problemy miał Konstantin Cupković, dwukrotnie treningi wznawiał Michał Winiarski, a ostatnio wykluczeni z gry byli Michał Bąkiewicz i Paweł Zatorski. Na chwilę obecną z żadnego z obozów nie docierają niepokojące informacje o stanie zdrowia zawodników, wydaje się więc, że oba kluby wyczerpały już limit pecha i do rywalizacji w play-off przystąpią w pełnych składach.

Spoglądając na bezpośrednie starcia między tymi drużynami w obecnym sezonie, w lepszej pozycji znajdują się zawodnicy z Bełchatowa. Dwukrotnie: podczas Superpucharu oraz w grudniu przed własną publicznością zwyciężali oni rzeszowian 3:0. Resovia pokonała Skrę raz – 3:2 podczas meczu na Podkarpaciu. Z łatwością można zatem stwierdzić, iż niebagatelne znaczenie w kontekście zbliżających się meczów ma hala, na której zostaną rozegrane dwa najbliższe spotkania. Rzeszowska mekka siatkówki oraz kibice, którzy pojawiają się bardzo licznie na meczach swojej drużyny, to przysłowiowy „siódmy zawodnik”, niekiedy równie skuteczny co pozostali, znajdujący się na boisku. – Lepiej zaczynać rywalizację u siebie. Podpromie jest naszym atutem. Czujemy się tam bardzo dobrze, a przed swoją publicznością przegraliśmy w lidze tylko jeden mecz – słusznie zauważył Maciej Dobrowolski. Bełchatowianie nie raz przekonali się o tym, jak ciężko gra się w Rzeszowie. Będą chcieli jednak zrobić wszystko, aby do siebie nie wracać ze stanem rywalizacji 0:2.

Przegrany tego ćwierćfinału nie tyle odpada z rozgrywek, co pozostaje w tym sezonie bez trofeum i walczy o miejsca 5-8. Wicemistrzowie Polski na pocieszenie mogą przywołać wspomniany już zwycięski Superpuchar i brązowy medal w KMŚ. Oba zespoły zakończyły już swoją rywalizację w Lidze Mistrzów, PGE Skra nie dotarła do turnieju finałowego Pucharu Polski, zaś Resovia przegrała w finale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Dla każdej z ekip ich dotychczasowe osiągnięcia nie są satysfakcjonujące, a perspektywa zakończenia sezonu z takim dorobkiem może budzić sprzeciw także u tych, którzy na co dzień dbają o to, aby podczas sezonu żadne zewnętrzne czynniki nie zakłócały rytmu pracy zespołu. Nie bez przyczyny pojawia się więc pytanie – czy komuś nie zabraknie cierpliwości i nie wycofa się z dotychczasowych inwestycji? Spoglądając na tę rywalizację z perspektywy konsekwencji, trudno nie odczuwać niepokoju. Tak niekorzystne zakończenie sezonu może okazać się brzemienne w skutki. Z jednej strony może przynieść zmiany, wprowadzić świeżość, z drugiej natomiast może znacznie wpłynąć na stabilizację stanowiącą istotny element budowania silnego zespołu. Na chwilę obecną są to jednak jedynie spekulacje, które podobnie jak próbę jednoznacznego wskazania tego, kto okaże się górą w nadchodzących spotkaniach, najlepiej odłożyć na bok. Jedno jest pewne, kibice będą mieli okazję obejrzeć dwie nieprzeciętne, bo przecież wciąż najlepsze w kraju, drużyny dające z siebie wszystko.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved