Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Liderzy zgodnie z planem, choć Trefl momentami walczył

PlusLiga: Liderzy zgodnie z planem, choć Trefl momentami walczył

Zajmująca pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej Delecta Bydgoszcz w pierwszym meczu w I rundzie play-off pokonała Trefl. Ekipa Piotra Makowskiego wygrała w trzech setach, aczkolwiek gdańszczanie chwilami starali się dotrzymywać kroku przeciwnikom.

Od pierwszych akcji spotkania trwała wyrównana gra (3:3) i choć po błędzie podwójnego odbicia w ekipie Delecty goście zyskali dwa oczka przewagi, to bydgoszczanie szybko wyrównali wynik. Podczas pierwszej przerwy technicznej ponownie minimalną przewagę zanotowali siatkarze Trefla (8:7). Przy stanie 10:10 kontrowersyjną sytuację wideoweryfikacja pomogła rozstrzygnąć na korzyść gdańszczan, ale to gospodarze po chwili odskoczyli na dwa oczka (13:11). Do drugiej przerwy technicznej przyjezdni nie zdołali odrobić straty (14:16). Po stronie drużyny Dariusza Luksa nie brakowało nieporozumień, a gdy bydgoszczanie w efektowny sposób zatrzymali Michała Kamińskiego, szkoleniowiec Trefla poprosił o czas (15:18). Skutecznymi atakami ze wszystkich stref popisywał się Mateusz Mika, lecz po drugiej stronie siatki pewnie uderzał Dawid Konarski. Na koniec Stephane Antiga dołożył udane zagranie techniczne, dając Delekcie pierwszą piłkę setową (24:21). Premierową odsłonę zakończyła autowa zagrywka Patryka Szczurka.

Gospodarze błyskawicznie zyskali niewielką przewagę w drugiej partii dzięki kiwce Michała Masnego i asowi serwisowemu Wojciecha Jurkiewicza, lecz gdańszczanie równie szybko doprowadzili do remisu (3:3). Krótką serię błędów w ofensywie rozpoczął wtedy Dawid Konarski, ale mylili się też atakujący drużyny gości i podczas pierwszej przerwy technicznej jednym punktem prowadziła Delecta (8:7). Dobrze w ataku spisywali się bydgoscy przyjmujący, choć od stanu 11:11 dwa oczka przewagi wywalczyli przyjezdni. Punktowa zagrywka Wojciecha Kaźmierczaka powiększyła tę zaliczkę i pozwoliła zespołom zejść na drugą przerwę techniczną przy wyniku 16:13 na korzyść Trefla. Przerwa wybiła gości z rytmu i nie pomógł czas na życzenie Dariusza Luksa – as serwisowy Marcina Wiki przywrócił remis (16:16). W sytuacjach na siatce lepiej radzili sobie gdańszczanie, dzięki czemu odzyskali dwupunktowe prowadzenie. Wówczas o przerwę poprosił Piotr Makowski (17:19). Pewne uderzenia skrzydłowych Delecty ponownie wyrównały wynik (20:20), a przyjezdni oddali kilka ważnych punktów po błędach własnych, lecz bydgoszczanie nie pozostali im dłużni (24:24). Walkę na przewagi gospodarze rozstrzygnęli w bloku (27:25).

Początkowo w partii trzeciej wyrównany wynik (3:3), za sprawą dobrej gry Wojciecha Jurkiewicza na środku siatki, zmienił się w bardziej korzystny dla Delecty. Mimo skutecznych uderzeń Michała Kamińskiego gospodarze utrzymali dwupunktowe prowadzenie do pierwszej przerwy technicznej, aby tuż po czasie dodatkowo zatrzymać gdańskiego atakującego (9:6). Dobrą passę bydgoszczan w bloku przedłużył Andrzej Wrona. Dariusz Luks sięgnął po czas, a chwilę później także po zmiany. Udane zagrania w ataku przyjezdni przeplatali zepsutymi zagrywkami i podczas drugiej przerwy technicznej tracili do bydgoszczan sześć oczek. Proste błędy gdańszczan w połączeniu z kolejnym punktowym blokiem siatkarzy Delecty skłoniły Dariusza Luksa do wykorzystania drugiej przerwy (11:19), ale tuż po powrocie na parkiet asem serwisowym popisał się Łukasz Owczarz. W decydującej fazie seta goście nie przestali się mylić, oddając w ten sposób przeciwnikom dwa ostatnie punkty i wysoko przegrywając trzecią partię (13:25), a zarazem cały mecz 0:3.

MVP spotkania: Stephane Antiga

Delecta Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 3:0
(25:22, 27:25, 25:13)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Delecty Bydgoszcz

Delecta: Antiga (13 pkt.), Masny (1), Wika (8), Jurkiewicz (6), Konarski (10), Wrona (11), Dębiec (libero) oraz Lipiński, Wiese, Wieczorek i Owczarz (1)
Trefl: Kamiński (14 pkt.), Gawryszewski (5), Szczurek, Kaźmierczak (4), Mika (12), Żaliński (11), Rusek (libero) oraz Hietanen (1), Stępień i Mikołajczak (1),