Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nowy rekord punktowy w meczu należy do Nicole Fawcett

Nowy rekord punktowy w meczu należy do Nicole Fawcett

fot. FIVB

Amerykanka Nicole Fawcett pobiła rekord w liczbie punktów zdobytych indywidualnie w ciągu jednego meczu. W pięciosetowym pojedynku ligi koreańskiej atakująca ekipy Korea Expressway zdobyła aż 55 punktów. To drugi azjatycki sezon siatkarki z USA.

Po sezonie spędzonym w chińskim Evergrande Kanton Nicole Fawcett przeniosła się do Korei. – To był dla nas naprawdę ważny mecz i nie myślałam w ogóle o liczbie punktów, które zdobywam. Jedyne co przechodziło mi przez głowę, to zdobyć tych punktów jak najwięcej, by wygrać mecz. Byłam kompletnie nieświadoma tego wyniku. Po spotkaniu mój tłumacz przyszedł i dopiero powiedział mi, że pobiłam rekord w liczbie zdobytych punktów w meczu – mówiła zaskoczona 26-letnia Amerykanka. W tym spotkaniu Fawcett aż 83-krotnie uderzała piłkę w ataku, z czego zdobyła 53 punkty i popełniając zaledwie siedem błędów bezpośrednich. Tym samym atakująca ze Stanów Zjednoczonych pobiła o jedno oczko wyczyn Dominikanki Bethani de la Cruz i Kolumbijki Madelynne Montano.

Zapytana, czy to bezprecedensowe wydarzenie zapadnie jej w pamięci, zawodniczka nie była pewna. Dla niej najważniejsze było całe wygrane spotkanie oraz doświadczenie, które z niego wyniosła. – Ciężko powiedzieć. Będzie to z pewnością mecz, który będę zawsze pamiętać. Najważniejsze to wyciągnąć z niego naukę, ponieważ były w nim rzeczy, na których bardzo mocno skupiałam się, a nie robiłam tego nigdy wcześniej. Czuję, że ciągle polepszam moją grę – przyznała Fawcett.

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w tym sezonie z 503 oczkami na koncie jest najlepiej punktującą ligi koreańskiej. Wyprzedza o 14 punktów swoją rodaczkę Whitney Dosty. Ogólnie w tych rozgrywkach uzyskała prawie 51% skuteczności w ataku, ze średnią zdobyczą 7,5 punktu na set. – Najważniejsze co wyniosłam z mojej krótkiej kariery zawodniczej, to świadomość, że bardzo ciężko jest zdobyć doświadczenie. Wiele sytuacji, w których się znalazłam w Korei, dało mi świetny trening, momentami bardzo trudny. Ale to są momenty, które pokazują, że uczę się. Ciężkie sytuacje są najlepsze, by uczyć się z nich, a ja staję się lepszą i silniejszą zawodniczką. To, co robimy, pod wieloma względami jest wyzwaniem, ale kiedy osiągamy sukces, ten nam to wynagradza – oceniła swoje poczynania w lidze koreańskiej reprezentantka USA.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved