Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siedlczanie silniejsi od akademików z Nysy

I liga M: Siedlczanie silniejsi od akademików z Nysy

KPS Jadar Siedlce zdołał przełamać fatalną passę porażek. Siedlczanie po bardzo dobrym meczu rozbili na własnym parkiecie obrońców tytułu mistrza pierwszej ligi, AZS Stal Nysa. Goście nie zdołali w tym spotkaniu triumfować choćby w jednym secie.

Spotkanie rozpoczęło się od zagrywki Matejczyka, niedługo potem kontrę po wybronionym ataku Jasińskiego wykorzystał Pietkiewicz, który po chwili podwyższył, blokując Buckiego. Pierwszy punkt po stronie KPS-u zapisał trójblok na prawym skrzydle, ale po chwili Maciej Gorzkiewicz posłał zagrywkę w aut. Po złym ataku Chwastyniaka było już 1:4. Gospodarze szybko zmniejszyli straty po bloku na atakującym z kontry Karpiewskim (3:4), a wyrównał czujny na siatce Jakub Kowalczyk (5:5). Prowadzenie po stronie KPS-u zapisał zagrywką Witold Chwastyniak, a na 8:6 podwyższył tym samym elementem Jakub Bucki. Po czasie na żądanie trenera gości atakujący zespołu z Siedlec powtórzył tę sztukę (9:6). Siedlczanie wykorzystywali dobre zagrywki Buckiego i punktowali rywali na siatce (12:6). Przyjezdni przerwali fantastyczną serię atakującego dopiero po akcji na 13:7, jednak już w kolejnej wymianie popularny „Czajan” skutecznie obił blok. On też zdobył piętnaste i szesnaste oczko dla swojej ekipy (16:8). Po asie serwisowym kapitana Mateusza Jasińskiego było 19:10, jednak kolejne trzy wymiany należały już do gości. Piłkę setową odgwizdano po kapitalnym ataku Kowalczyka z krótkiej. Na zagrywkę wszedł wówczas Paweł Rejowski, który jednak posłał piłkę w siatkę. Partię zakończył technicznym plasem jej najlepszy zawodnik, Jakub Bucki.

Drugiego seta otworzył dwoma autowymi atakami Łukasz Karpiewski. As serwisowy Gorzkiewicza podwyższył na 3:0, a kolejny punkt zdobył z przechodzącej Witold Chwastyniak. Po przerwie na żądanie Jarosława Stancelewskiego Stal Nysa zdobyła dwa oczka z rzędu, ale tę krótką serię przerwał Bucki, a po bloku Kowalczyka było 8:4. Przy stanie 9:6 zagrywkę zepsuł Piotr Łuka (10:6). W akcji na 11:8 kapitalną kiwką popisał się Bartłomiej Matejczyk, po chwili zaś piłkę w aut wyrzucił Mateusz Jasiński (11:9). Kapitan ekipy z Siedlec zdobył też punkt bezpośrednio z pola serwisowego (13:9) i zmusił tym samym trenera Stancelewskiego do drugiej prośby o czas. Po trzydziestosekundowym oddechu przyjmujący po raz kolejny popisał się asem. Następnie kontrę na 15:9 skończył Dawid Bułkowski. Po autowym ataku Łuki tablica wyników wskazywała stan 17:10, a po dobrej grze gospodarzy na 20:11 skutecznie zaatakował Mateusz Jasiński. W końcówce KPS krok po kroku zbliżał się do zwycięstwa w drugiej odsłonie. Piłkę setową wywalczył wyjątkowej urody atakiem Jakub Bucki (24:15), „dzieła zniszczenia” dopełnił zaś asem serwisowym kapitan zespołu Mateusz Jasiński.

Pierwszy punkt w trzeciej odsłonie zdobył rewelacyjny tego dnia Bucki. On też zapisał po stronie KPS-u drugie oczko (2:1). Przyjezdni poczuli przysłowiowy „nóż na gardle” i z zacięciem walczyli o każdą piłkę na początku tego seta (4:4). Podopieczni Jarosława Stancelewskiego i Piotra Łuki wyszli na dwupunktowe prowadzenie po ładnej kiwce Matejczyka (4:6), po chwili jednak po raz kolejny zapunktował Bucki. Remis powrócił na tablicę wyników już przy stanie 6:6. Niestety dla miejscowych, przyjezdni po raz kolejny odskoczyli na 10:7, zmuszając tym samym trenera Macieja Nowaka do jego pierwszej przerwy na żądanie. Po bloku na Jakubie Buckim było 12:8, a atak Stancelewskiego na czystej siatce podwyższył na 13:8. Dwa kolejne oczka Mateusza Jasińskiego zredukowały straty do trzech punktów. W akcji na 13:15 Dawid Bułkowski zakończył bardzo efektowny atak z lewego skrzydła, a w pole serwisowe powędrował Jakub Bucki. Kolejny krok w pogoni za remisem postawił Mateusz Jasiński, który obił blok rywali, zdobywając siedemnasty punkt (17:19). Chwilę później Witold Chwastyniak skutecznie zablokował jednego z rywali i Nysa prowadziła już tylko 20:19. Po czasie na żądanie trenera gości wyrównał kapitan KPS-u Mateusz Jasiński. Kolejne dwie wymiany padły łupem przyjezdnych, co znacznie utrudniło sytuację miejscowych. Po przerwie dla Macieja Nowaka punkt zdobył Witold Chwastyniak, a na podwyższenie bloku wszedł Tomasz Obuchowicz. Wszystko wskazywało na walkę na przewagi, jednak przy stanie 23:23 w polu serwisowym zameldował się Jakub Bucki. Piłkę meczową po jego serwisie dał gospodarzom Dawid Bułkowski, a wspaniały mecz zakończył blokiem Jakub Kowalczyk.

Autor: Maciej Szewczyk

KPS Jadar Siedlce – AZS Stal Nysa 3:0
(25:17, 25:15, 25:23)

Stal: Stancelewski, Łuka, Pietkiewicz, Karpiewski, Matejczyk, Jarząbski, Andrzejewski (libero) oraz Piórkowski, Biniek (libero), Nożewski, Kęsicki i Biernat
KPS: Chwastyniak, Bułkowski, Gorzkiewicz, Kowalczyk, Bucki, Jasiński, Kaniowski (libero) oraz Kowalski, Rejowski i Obuchowicz