Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana Pekpolu z AZS-em Poznań

I liga M: Pewna wygrana Pekpolu z AZS-em Poznań

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka pokonali AZS UAM Poznań 3:0 w meczu 18. kolejki I ligi. Pekpol dzięki temu zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli. Najlepszym zawodnikiem ostrołęckiej drużyny był dziś Jan Król - autor 22 punktów.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 2:0 po ataku Bukowskiego i bloku na Krzywieckim. Blok Grzegorza Pietkiewicza dał prowadzenie gospodarzom 5:4. Od stanu 11:10 miejscowi zdobyli pięć punktów z rzędu i osiągnęli bezpieczną przewagę. Straty zostały jednak przez gości zmniejszone do minimum po świetnym ataku Vlka (20:19). Ostrołęccy siatkarze nie pozwolili jednak gościom na udaną pogoń – wygrali 25:20.

Drugi set był wyrównany do stanu 15:15. Kolejne kapitalne ataki Vlka oraz Ruteckiego dały gościom prowadzenie 19:16 W odpowiedzi zadziałał blok miejscowych, a ataki Jacyszyna i Króla wyprowadziły Energę Pekpol na prowadzenie 21:20. Atak w aut Pachlińskiego i as serwisowy Krzywieckiego sprawiły, że na tablicy ukazał się wynik 23:20. Wtedy goście zdobyli swoje dwa ostatnie punkty w tej partii za sprawą świetnie dysponowanego Martina Vlka oraz atakującego Tomasza Ruteckiego. Seta zakończył Karol Szczygielski, atakiem z przechodzącej piłki po doskonałej zagrywce Macieja Naliwajko.

Trzeciego seta otworzył skutecznym atakiem po skosie Tomasz Rutecki. Goście osiągnęli nawet trzypunktowe prowadzenie 9:6, wtedy podrażniona ambicja gospodarzy sprawiła, że szybko wynik zmienił się na 14:10. Goście walczyli ambitnie i zdołali doprowadzić do remisu 20:20. Mało tego, skuteczny atak oraz blok na Królu dały im dwupunktowe prowadzenie 22:20. Końcówkę świetnie zagrał Maciej Krzywiecki, jego dwa ataki sprawiły, że znów był remis. Goście mieli jednak piłkę setową przy stanie 24:23, lecz jej nie wykorzystali. Wtedy dwa ataki ze środka wyprowadził Karol Szczygielski i meczbol należał do Energi Pekpolu. As serwisowy Jana Króla zakończył mecz.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy został wybrany Jan Król – całkowicie zasłużenie, zdobył 22 punkty przy skuteczności w ataku na poziomie 57%.

Energa Pekpol Ostrołęka – AZS UAM Poznań 3:0
(25:20, 25:22, 26:24)