Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lubinianie wygrali u wicelidera

I liga M: Lubinianie wygrali u wicelidera

Siatkarze Cuprum Lubin wygrali drugie spotkanie z BBTS-em Bielsko-Biała. Dziś na wyjeździe pokonali wicelidera 3:1 i zmniejszyli do nich straty w ligowej tabeli do trzech oczek. Tymczasem bielszczanie mają kryzys formy, przegrali drugie spotkanie z rzędu.

Gospodarze nie najlepiej rozpoczęli spotkanie, Michał Błoński zaatakował w aut, a chwilę później został zablokowany (0:2). Jednak po ataku Kamila Lewińskiego był remis po 4. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, a po długiej wymianie Maciej Kordysz zaatakował w aut (11:10 dla BBTS-u). Przy stanie 16:13 dla gospodarzy o czas poprosił Paweł Szabelski. Po przerwie ze środka zaatakował Adam Michalski, jednak bielszczanie grali znacznie lepiej, niemal nie do zatrzymania był Lewiński (23:18). Set zakończył się po autowej zagrywce lubinian (25:19).

W drugiej partii na parkiecie pozostał Krzysztof Antosik, który pojawił się pod koniec pierwszego seta. Gra była wyrównana, a żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi. Po atakach Daniela Wilka lubinianie wyszli na prowadzenie 9:6, choć po kontrze z szóstej strefy Lewińskiego na tablicy wyników pojawił się remis po 13. Jednak lubinianie ponownie wyszli na prowadzenie. Przy stanie 19:15 o czas poprosił szkoleniowiec BBTS-u, jednak niewiele pomógł, bo goście nie zostali wybici z rytmu gry i po bloku na Lewińskim było już 22:16, natomiast po bloku Żuka i Michalskiego na atakującym bielszczan, lubinianie wygrali 25:16.

Trzecia partia to ponownie wyrównana gra od samego początku, ale przy zagrywce Daniela Wilka lubinianie odskoczyli na cztery punkty do przodu (7:3). Gospodarze w połowie seta zmniejszyli straty do jednego oczka i o czas poprosił Paweł Szabelski. Jednak na zagrywce nie mylił się Lewiński i bielszczanie wyszli na prowadzenie 18:15. Po bloku na Michalskim było już 21:17 dla miejscowych, ale lubinianie odrobili straty (21:20). Po chwili było już po 22, choć aut zaatakował Lewiński i piłkę setową mieli siatkarze Cuprum. Pierwszą bielszczanie obronili, drugą wykorzystał Michalski – atakując ze środka (25:23).

Czwarta odsłona to ponownie wyrównana gra obu ekip. Po mocnym ataku ze środka Michalskiego lubinianie prowadzili 4:2. Po chwili na tablicy wyników pojawił się remis po 5 i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż jeden punkt. Po asie serwisowym Tomasza Kalembki było 13:10 dla BBTS-u. Jednak po chwili ponownie na tablicy pojawił się remis 15:15. Bliżej końca Błoński został zablokowany i lubinianie prowadzili 22:20, a po bloku na Kalembce zawodnicy Pawła Szabelskiego mieli piłkę meczową. Goście zachowali koncentracje do samego końca i nie pozwolili swoim rywalom na odebranie sobie wygranej. Czwartego seta zwyciężyli 25:21 i tym samym całe spotkanie 3:1.

BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 1:3
(25:19, 16:25, 23:25, 21:25)

BBTS: Macionczyk, Wołosz, Błoński, Kalembka, Gaca, Lewiński, Swaczyna (libero) oraz Modzelewski, Latocha i Kwasowski
Cuprum: Michalski, Oczko, Węgrzyn, Oczko, Żuk, Kordysz, Kozar (libero) oraz Dykas, Antosik i Łapszyński