Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gyorgy Grozer nie wróci do Resovii… przynajmniej na razie

Gyorgy Grozer nie wróci do Resovii… przynajmniej na razie

fot. archiwum

Atakujący reprezentacji Niemiec Gyorgy Grozer jak na razie nie zamierza opuszczać rosyjskiej Superligi i zdecydował się na przedłużenie umowy z Biełgorie Biełgorod. Klub pozyskał także nowego środkowego, jest nim reprezentant Kanady.

Przypomnijmy, że po dwóch latach spędzonych w Asseco Resovii Rzeszów i zdobyciu z tym klubem mistrzostwa Polski Grozer postanowił spróbować swoich sił w lidze rosyjskiej. Podpisał roczną umowę z Biełgorie Biełgorod. Pojawiały się wówczas głosy, że jeżeli popularny „Dżordż” nie będzie się czuł dobrze w Rosji, wtedy może wrócić do Rzeszowa. Okazało się, że  Gyorgy Grozer szybko odnalazł się w realiach Superligi, w krótkim czasie stał się liderem swojego zespołu i znacznie przyczynił się do zdobycia przez Biełgorie Biełgorod Pucharu Rosji. Obecnie jego zespół plasuje się także na trzecim miejscu w tabeli grupy niebieskiej. Niemiecki siatkarz został także wybrany do Meczu Gwiazd przez Siergieja Tietiuchina. Włodarze klubu zaproponowali Grozerowi przedłużenie umowy na kolejne dwa lata i siatkarz bez wahania przyjął propozycję i będzie zawodnikiem zespołu z Biełgorodu przynajmniej do 2015 roku.

Biełgorie Biełgorod pozyskał także nowego zawodnika na środku siatki, a jest nim Kanadyjczyk Justin Duff, który jeszcze niedawno w barwach Arkasu Izmir walczył przeciwko PGE Skrze i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Arkas wyraził zgodę na transfer zawodnika i Duff mógł przyjąć propozycję klubu z Biełgorodu. Siatkarz ma szansę zadebiutować w nowych barwach już podczas najbliższego meczu. Wcześniej spekulowano, że do Biełgorodu przeniesie się mający problemy w Cuneo Luigi Mastrangelo.

źródło: belogorievolley.ru, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved