Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tomasz Paluch: Wszystko jest możliwe

Tomasz Paluch: Wszystko jest możliwe

fot. archiwum

Siatkarze AZS UZ Zielona Góra obecnie plasują się na trzecim miejscu w tabeli grupy pierwszej II ligi mężczyzn. Ich celem jak na razie jest walka o pierwszą czwórkę. - Cały czas bijemy się o czwórkę - mówi trener zielonogórskiego zespołu, Tomasz Paluch.

Obecnie w rozgrywkach drugoligowych trwa przerwa, spowodowana walką w krajowych mistrzostwach młodzieżowych, rozgrywane są ćwierćfinałowe turnieje mistrzostw Polski juniorów. – Nie tylko my jesteśmy w takiej sytuacji. Jest przerwa regulaminowa, w której grane są rozgrywki juniorskie, także nikt nie gra. My staraliśmy się w miarę tak ustalić nasze granie, by być w rytmie meczowym, chcieliśmy zagrać jakiś sparing, ale do nich nikt się nie kwapi, nawet drużyny z innych grup. Może dlatego, że wszyscy powoli się przygotowują i patrzą pod kątem fazy play-off i wtedy będzie gorący okres na granie – przyznaje w rozmowie z Radiem Zachód szkoleniowiec zielonogórskiego AZS-u, Tomasz Paluch.Nam to też jakoś nie przeszkadza, ponieważ wygraliśmy trzy mecze z rzędu, wcześniej też były przerwy. Może to też odpoczynek psychiczny zadziała. To są studenci, teraz jest sesja, więc teraz są obciążeni i można powiedzieć, że ta przerwa też wpływa na nich regenerująco – zaznacza trener drugoligowych akademików.

Jego zespół na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej pierwszej grupy II ligi zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a w trzech ostatnich starciach odniósł trzysetowe zwycięstwa. W 17. kolejce zielonogórzanie zmierzą się na wyjeździe z GTPS-em Gorzów Wielkopolski. – Jedziemy do Gorzowa Wlkp. na bardzo ciężki, gorący teren. Widać, że gorzowski zespół jest na fali. Zagrał ostatnio dwa fajne mecze. Tylko że ekipa z Gorzowa Wlkp. jest w zupełnie innej sytuacji, praktycznie rzecz biorąc, mają już ustalone miejsce w tabeli i przygotowują się do gry o utrzymanie – ocenia Tomasz Paluch.My cały czas bijemy się o czwórkę. Każdy punkt jest dla nas bardzo, bardzo ważny. Pojedziemy tam z nastawieniem, by o te punkty walczyć, choć jest to przeciwnik niewygodny, bardzo doświadczony, grający bardzo dobrze. To miejsce w tabeli jest za niskie dla tego zespołu. Jeżeli udałoby się nam zdobyć punkty w meczu z GTPS-em, to już ta czwórka będzie na wyciągnięcie ręki. Po naszych przeliczeniach to mamy 90 procent szans, że będziemy w tej czwórce, ale wszystko jest możliwe. Tak dynamicznie zmieniającej się sytuacji, jak w tym sezonie, nie było już od kilku lat – dodał szkoleniowiec AZS-u.

W ostatniej kolejce akademicy we własnej hali będą podejmować Krispol Września, do którego obecnie tracą cztery punkty. – Później będzie następna przerwa, a po niej będziemy grali mecz z liderem grupy, tak więc będzie to bardzo ciekawy pojedynek, gdyż dwa zespoły za nami również naciskają. Tak więc to bardzo ciekawy okres dla mojego zespołu. Koncentracja jest tu ważna od początku do końca – zapewnia Tomasz Paluch.Rozmawiał: Marek Staniszewski

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved