Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Udany początek fazy play-off dla Jastrzębskiego Węgla

PlusLiga: Udany początek fazy play-off dla Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębianie w pierwszym meczu fazy play-off bez większych problemów pokonali Effectora Kielce 3:0. Więcej emocji było jedynie w trzeciej partii, w której podopieczni Lorenzo Bernardiego musieli odrabiać straty. Kolejny mecz obydwa zespoły rozegrają  jutro.

Początek pierwszego meczu ćwierćfinałowego pomiędzy Jastrzębiem a Effectorem był wyrównany, z lekkim wskazaniem na kielczan. Goście sprawiali wrażenie rozluźnionych, co miało pozytywny wpływ na ich poczynania. Wysoka skuteczność w ataku oraz punktowy blok Armando Dangera na Michale Kubiaku pozwoliły przyjezdnym zejść na pierwszą przerwę techniczną z dwoma oczkami przewagi (8:6). Po przerwie drugi bieg włączyli jednak gospodarze, którzy za sprawą indywidualnych akcji Simona Tischera i udanej zagrywce Michała Kubiaka wysunęli się na prowadzenie (12:10). Przed drugą przerwą techniczną kielczanom we znaki dał się bezbłędny w ataku Krzysztof Gierczyński. Dzięki niemu, jak i świetnie serwującemu Tischerowi, różnica pomiędzy drużynami wzrosła już do pięciu punktów (17:12). Goście starali się odrabiać straty, ale jastrzębianie bez większych problemów utrzymali bezpieczną przewagę do końca partii. Wynik seta na 25:20 ustalił Michał Łasko.

Jastrzębianie już na początku drugiej partii wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Autowe zbicie ze środka Miłosza Zniszczoła oraz udane ataki Michała Łasko i Simona Tischera dały miejscowym cztery oczka przewagi (7:3). Od momentu kiedy zablokowany został Adrian Staszewski (10:5), gra się wyrównała. Na boisku dwoił się i troił Nikołaj Penczew, którego w ataku wspomagał Armando Danger, ale to wystarczyło jedynie na to, by zmniejszyć straty do trzech punktów (9:12). Losy drugiej partii rozstrzygnęły się kilka chwil później. Przy stanie 14:11 kilkoma świetnymi akcjami przypomniał o sobie znakomicie dysponowany Krzysztof Gierczyński i to głównie za sprawą jego udanych akcji w ataku gospodarze odskoczyli od rywali na dziewięć oczek (20:11). Końcówka była już formalnością. Drugiego seta bardzo pewnie wygrali jastrzębianie (25:17).

Do trzeciego seta kielczanie przystąpili z zupełnie przemeblowanym składem. Na boisku pojawili się na stałe m.in. Tomasz Józefacki czy Piotr Orczyk i te zmiany przyniosły dobry skutek. Udane ataki wymienionej dwójki oraz blok Miłosza Zniszczoła na Krzysztofie Gierczyńskim pozwoliły podopiecznym Dariusza Daszkiewicza osiągnąć czteropunktowe prowadzenie (5:1). Przez kilka chwil przyjezdni utrzymywali wypracowaną przewagę, ale kielczanie w końcu sami zaczęli wyciągać w stronę przeciwników pomocną dłoń. Proste błędy zarówno w przyjęciu, jak i w ataku pomogły gospodarzom zmniejszyć straty do zaledwie jednego oczka (10:11). Autowe zbicie Matteo Martino pozwoliło przyjezdnym znów odskoczyć (15:12), ale Włoch zrehabilitował się kilkoma udanymi akcjami w ataku, dzięki którym jego zespół najpierw doprowadził do remisu, by za chwilę wysunąć się na prowadzenie (17:16). Podbudowani takim obrotem spraw miejscowi w końcówce powiększyli przewagę do trzech oczek (22:19). Kielczanie co prawda zdołali jeszcze zbliżyć się do rywali (21:22), ale trzy ostatnie piłki na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Trzecią partię (25:21), jak i całe spotkanie, zakończył Łukasz Polański.

MVP spotkania: Krzysztof Gierczyński (Jastrzębski Węgiel)

Jastrzębski Węgiel – Effector Kielce 3:0
(25:20, 25:17, 25:21)