Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paulina Maj: Będzie ciężko

Paulina Maj: Będzie ciężko

Przed Muszynianką ciężki okres - finał Pucharu CEV, Puchar Polski i faza play-off ORLEN Ligi. - Puchary są ważne, ale najistotniejsza będzie faza play-off. Mam nadzieję, że tak dobrą grę zaprezentujemy także w lidze - przyznała libero ekipy z Muszyny, Paulina Maj.

Na pewno jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Cieszę się, że udało się nam zrealizować założony cel, czyli awans do finału Pucharu CEV – przyznała po meczu Agnieszka Bednarek-Kasza. Muszynianka przed własnymi kibicami pokonała rywalki z Omska w trzech dość łatwych setach. – Mocna zagrywka to był jeden z naszych pomysłów na grę z tak wysokim zespołem. Na tak dobry wynik złożyło się też to, że wszystkie elementy gry funkcjonowały u nas na wysokim poziomie – chwaliła swój zespół w rozmowie z eurosport.onet.pl środkowa.

Przed obecnymi wicemistrzyniami Polski w finale Pucharu CEV trudne zadanie – dwumecz z tureckim Fenerbahce. Turczynki w półfinale po wygranej 3:0, w rewanżu przegrały 0:3, a następnie pokonały w złotym secie Urałoczkę-NTMK Jekaterinburg. – Fenerbahce też ma słabsze momenty, przegrało 0:3 z Urałoczką Jekaterynburg. Mają mankamenty w grze, które można wykorzystać. Jeśli zagramy swoją siatkówkę, skoncentrowane i bez błędów własnych, możemy powalczyć o tytuł – zapewniła Paulina Maj.

Będzie ciężko, przed fazą play-off mamy jeszcze mecze z Fenerbahce i finał Pucharu Polski. Trochę będzie tego grania. Chcemy się zrehabilitować za Ligę Mistrzyń, mam nadzieję, że w Pucharze CEV pokażemy klasę i coś uda się nam wygrać. Puchary są ważne, ale najistotniejsza będzie faza play-off. Mam nadzieję, że tak dobrą grę zaprezentujemy także w lidze – nie ukrywała libero zespołu z Muszyny, Paulina Maj, która wspólnie z koleżankami w pierwszej fazie play-off zmierzy się z Pałacem Bydgoszcz.

Rozmawiał: Krzysztof Gaweł, eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl, inf. własna