Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Maciej Kosmol: Porażki w Krakowie nie można przemilczeć

Maciej Kosmol: Porażki w Krakowie nie można przemilczeć

fot. archiwum

- Szansę gry otrzymały zawodniczki, które do tej pory miały mniej okazji, żeby się wykazać. Niestety, w ogóle jej nie wykorzystały - twierdzi po pucharowym meczu w Krakowie trener Budowlanych Łódź, Maciej Kosmol.
- Czeka nas poważna rozmowa...

W pierwszym secie meczu Pucharu Polski z AZS UKE Kraków łodzianki przegrały do 14. Mimo tego trener Maciej Kosmol nie zdecydował się na zmiany w składzie. – Trzymałem się wcześniej ustalonego planu, że w Krakowie mają zagrać dotychczasowe zmienniczki. Chodziło o to, aby nieco odciążyć siatkarki, które ostatnio grały regularnie w lidze. Co mogę jeszcze powiedzieć? Dziewczyny, które wystąpiły w Krakowie, udowodniły, że jak na razie nie zasługują na grę w podstawowej szóstce. Naprawdę po tym, co pokazały w ostatnim meczu, nie wiem, czy jakaś drużyna z pierwszej ligi chciałaby je mieć u siebie w składzie – mówi nie przebierając w słowach łódzki szkoleniowiec, cytowany przez serwis sport.pl. –  Jeżeli dla kogoś występ w Pucharze Polski z pierwszoligową drużyną jest karą, to ja tego nie przyjmuję do wiadomości. W każdym spotkaniu trzeba grać jak najlepiej się potrafi. W środę niektóre zawodniczki mogły udowodnić swoją wartość, ale zawiodły. Jedyną wyróżniającą się zawodniczką z grona tych, które ostatnio mniej występowały, była Paola Ampudia – dodaje Maciej Kosmol.

Uprzedzałem zespół, że w Krakowie będzie ciężko. Inna hala, inne piłki i zmotywowany przeciwnik. Tłumaczyłem, że pełna koncentracja będzie niezwykle ważna. Niestety, rady nie poskutkowały. Inna sprawa, że rywalki nie miały nic do stracenia i wszystko im wychodziło – twierdzi trener Budowlanych. Łodzianki, aby awansować, muszą w niedzielę pokonać rywalki 3:0 i dodatkowo zdobyć o 17 punktów więcej niż krakowianki. – W tej chwili nawet nie myślę o tym, czy awansujemy, czy nie. Najważniejsze jest dla mnie to, żebyśmy w niedzielę znowu tworzyli drużynę. Po prostu nie przystoi nam przegrywać w takim stylu. Nie mogę takiej postawy tolerować. Czeka nas poważna rozmowa, podczas której padnie pewnie wiele mocnych słów. Porażki w Krakowie nie można przemilczeć. Mam jednak nadzieję, że efekt będzie pozytywny – kończy Maciej Kosmol.

Więcej w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved