Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Najważniejszy będzie pierwszy mecz

Jakub Bednaruk: Najważniejszy będzie pierwszy mecz

fot. Cezary Makarewicz

Ile procent szans na sukces mają siatkarze AZS Politechniki w ćwierćfinale play-off z ZAKSĄ? - Nie chciałbym mówić w procentach, bardzo wierzę w swoją drużynę - mówi trener Jakub Bednaruk. Dopytany o konkretne szanse, stwierdził: - Takie silne 12,5 proc.

Jakub Bednaruk był gościem „Magazynu Siatkarskiego”. Tematem programu był rozpoczynający się w weekend play-off w PlusLidze – Politechnika, która zajęła szóste miejsce na koniec sezonu zasadniczego, zagra z trzecią ZAKSĄ. – Nie spodziewaliśmy się, że będziemy grali z ZAKSĄ – powtarzał w magazynie Bednaruk. – Uważam, że każdy z dziewięciu pozostałych zespołów w lidze, gdyby miał wymienić rywala, z którym nie chciał grać, to wymieniłby ZAKSĘ. Ale to nie oznacza, że jedziemy do Kędzierzyna, żeby się podłożyć – zaznaczył trener Politechniki.

Szkoleniowiec Politechniki dodał jednak, że ma nadzieję, że runda zasadnicza to tylko przedsmak tego, co będzie w play-off. – Najważniejszy jest pierwszy mecz. Kiedy grasz na wyjeździe z faworytem i dostaniesz w łeb, a następnego dnia jest powtórka, to nie jest to dobra sytuacja – dodał. – Nastawiamy się na pierwszy mecz, to w nim możemy przede wszystkim namieszać. Jeśli faworyci pierwsze spotkanie wygrają, to potem możemy mieć problem – ocenił Bednaruk. – Nawet jeśli z ZAKSĄ pierwszą rundę przegramy, to sezon się dla nas nie skończy. Play-off był naszym celem, jest sukcesem, ale jednak już od grudnia wiedzieliśmy, że będziemy w nim grać – powiedział trener AZS Politechniki, dając do zrozumienia, że Politechnika będzie do końca walczyć o jak najwyższe miejsce.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego nie zagrał rozgrywający AZS Politechniki, Fabian Drzyzga, ale będzie gotowy na rywalizację w pierwszej rundzie play-off przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Uraz pleców wyeliminował Drzyzgę z gry w ostatnim meczu sezonu zasadniczego w Bełchatowie. Politechnika przegrała ze Skrą 2:3, ale już wcześniej zapewniła sobie szóste miejsce w tabeli PlusLigi. Rozgrywającego zastąpił Serb Nemanja Stefanović, który rzadko pojawiał się na boisku w tym sezonie. – Nie cieszę się z odpoczynku. Wolałbym zagrać, ale ustaliśmy z trenerem, że będzie lepiej, jeśli odpocznę i nie pogłębię urazu – mówi Drzyzga.Ostatnio z drużyną nie ćwiczył środkowy Dawid Dryja, który naderwał mięsień czworogłowy uda. Wcześniej po miesięcznej przerwie do składu wrócili Krzysztof Wierzbowski i Maciej Zajder. Inny rekonwalescent – Paweł Adamajtis – w poniedziałek otrzymał od lekarza pozwolenie na udział w treningach.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved