Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Półfinalistki w komplecie, fińska niespodzianka

Challenge Cup K: Półfinalistki w komplecie, fińska niespodzianka

Znamy już zespoły, które powalczą o finał pucharu Challenge Cup. Obok faworytek z Piacenzy i Krasnodaru w półfinale znalazły się również zespoły LP Salo i Aurubis Hamburg. Pierwsze spotkania ½ finału za niespełna dwa tygodnie.

Włosko-francuska batalia zapoczątkowała rewanżowe spotkania o półfinał Challenge Cup kobiet. Zespół Rebecchin Piacenza po niezwykle zaciętym meczu pokonał Rocheville Le Cannet w stosunku 3:2. Drużyna prowadzona przez Riccardo Merchesiego była bardzo blisko wyrównania wyniku w dwumeczu i tym samym doprowadzenia do złotego seta. Prowadzenie w tie-breku 10:7 okazało się jednak zbyt małą zaliczką na ostateczny triumf i to gospodynie mogły świętować awans do półfinału, wygrywając w piątej partii 15:13. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Floortje Meijners, zdobywczyni trzydziestu jeden punktów. – Pomimo tego, że wygrałyśmy mecz w zeszłym tygodniu, wiedziałyśmy, że dziś będzie bardzo ciężko. Zespół Rocheville Le Cannet bardzo dobrze serwuje i dziś skutecznie odrzucił nas od siatki – powiedziała skrzydłowa ekipy włoskiej, Lucia Bosetti.Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Mamy bardzo młody, ale utalentowany zespół. To spowodowało, że dziś byliśmy w stanie grać na poziomie zespołu z Piacenzy i walczyć do samego końca – skwitował szkoleniowiec przegranych.

Bez większych problemów do półfinału awansował zespół Aurubis Hamburg, który bez straty seta pokonał rumuński C.S.M Bukareszt. Spotkanie przebiegło bez większych emocji, a niemiecka drużyna od początku narzuciła rywalkom swój styl gry. Gospodynie zdecydowanie słabiej spisywały się w ataku i to było główną przyczyną tak gładkiej porażki podopiecznych Atanasa Petrova. Zespół z Bukaresztu uzyskał w tym elemencie zaledwie trzydzieści dwa procent skuteczności przy czterdzieści pięciu procentach swoich rywalek. – Graliśmy dziś dość dobrze, ponieważ po ostatnim meczu mieliśmy doskonale rozpracowany zespół z Rumunii. Ponadto po stronie rywalek nie zagrała Mariya Karakasheva i to na pewno ułatwiło nam grę w tym spotkaniu – powiedział Helmut von Soosten. Aurubis Hamburg był dziś zespołem lepszym. Mieliśmy jednak nadzieję, że uda się nam doprowadzić do złotego seta, ale było to wręcz niemożliwe – skomentował asystent trenera Bukaresztu, Iulian Coiculescu. W fazie półfinałowej Niemki zmierzą się z włoską drużyną Rebecchin Piacenza.

Miłą niespodziankę sprawiły swoim kibicom zawodniczki LP Salo. Po ubiegłotygodniowej porażce z Chimikiem Jużnyj podopieczne Kari Raatikainen nie tylko wygrały całe spotkanie, ale również złotego seta, co zapewniło im historyczny awans do półfinału Challenge Cup. Było to niewątpliwie najciekawsze spotkanie ćwierćfinałowe, ale jego poziom pozostawiał wiele do życzenia. Oba zespoły miały problemy ze skończeniem swojej pierwszej akcji, a ostatecznie mecz wygrała drużyna, która zanotowała zaledwie trzydzieści trzy procent skuteczności w ataku. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie zwyciężczyń okazała się Noora Kosonen, która zapisała na swoim koncie dwadzieścia oczek. – To niesamowite! To był mecz wzlotów i upadków, ale udało nam się zagrać znakomicie w złotym secie – powiedział niezwykle szczęśliwy szkoleniowiec LP Salo. – Wciąż nie mogę pojąć jak to zrobiłyśmy! Ten mecz kosztował nas wiele energii, ale byłyśmy w stanie zachować zimną krew do końca. To jest po prostu wspaniałe! – skomentowała kapitan zespołu, Kaisa Jokinen.

W ostatnim ćwierćfinale zespół Dynama Krasnodar pokonał na wyjeździe Ilbank Sports Anakara w stosunku 3:1. Drużyna rosyjska na czele z amerykańską atakującą Destine Hooker gładko wygrała pierwsze dwa sety i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się w trzech partiach. Jak się okazało, chwila dekoncentracji sprawiła, że Turczynki zdołały urwać trzeciego seta przyjezdnym i były bardzo bliskie doprowadzenia do tie-breaka w tym spotkaniu. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowały jednak Rosjanki, które wygrywając czwartą partię 28:26, przypieczętowały awans do półfinału. W kolejnej fazie rozgrywek Dynamo Krasnodar spotka się z zespołem LP Salo i będzie niewątpliwym faworytem w tym pojedynku.