Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wojciech Lalek nie jest już trenerem Siódemki Legionovii

Wojciech Lalek nie jest już trenerem Siódemki Legionovii

fot. archiwum

Wojciech Lalek najprawdopodobniej nie poprowadzi już w tym sezonie zespołu Siódemki Legionovii Legionowo, nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Siatkówki. W meczu rewanżowym Pucharu Polski w Pile zespół poprowadzi dotychczasowa asystentka Lalka, Jolanta Studzienna.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, władze klubu podjęły taką decyzję po przegranym 0:3 meczu pucharowym Siódemki Legionovii z PTPS-em Piła. Do spotkania rewanżowego Pucharu Polski oraz meczów play-out z AZS-em Białystok beniaminka ORLEN Ligi będzie prowadzić dotychczasowy asystent Wojciecha Lalka, Jolanta Studzienna.

Lalek do Legionowa przyszedł w sezonie 2010/2011. Zespół, który spadł z zaplecza ekstraklasy do II ligi kobiet, został gruntownie przebudowany, a nowy szkoleniowiec podjął się trudnego zadania, jakim było uzyskanie awansu do obecnej ORLEN Ligi. Miał na to trzy lata, jednak zadanie wykonał z nawiązką, bowiem już po dwóch sezonach legionowianki znalazły się w siatkarskiej elicie. Do popularnych „Lalek” należy też rekord ligi w ilości wygranych spotkań. Pod wodzą Wojciecha Lalka Siódemka Legionovia wygrała aż 42 mecze ligowe z rzędu, tracąc w pierwszym sezonie pracy trenera tylko trzy sety.


Oświadczenie Zarządu Klubu Siódemka Legionovia LegionowoPo ostatnim meczu Pucharu Polski doszło do spotkania sztabu szkoleniowego drużyny z władzami klubu. Ponieważ wyniki oraz gra drużyny w drugiej rundzie ligowych rozgrywek, a także w meczu pucharowym była daleka od oczekiwań zarówno Zarządu Klubu, Sponsorów, jak i kibiców, podjęto w wyniku rozmów wspólną decyzję, że z dniem 14 lutego Trener Wojciech Lalek będzie urlopowany ze stanowiska I trenera naszego zespołu.

Obowiązki I trenera zespołu Siódemka Legionovia Legionowo z dniem dzisiejszym obejmie dotychczasowy II Trener Jolanta Studzienna. Dotychczasowy trener jest bez wątpienia architektem spektakularnego awansu do krajowej elity i w dalszym ciągu pozostaje do dyspozycji klubu, który w chwili obecnej jest w okresie przygotowawczym do decydujących rozgrywek o pozostanie w ORLEN Lidze.

W imieniu Zarządu

Prezes Sławomir Supa

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved