Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > V Mistrzostwa Polski Sędziów – „święto sprawiedliwych”

V Mistrzostwa Polski Sędziów – „święto sprawiedliwych”

fot. archiwum

Gdy po meczu nie pamięta się sędziów, uważa się, że spotkanie było dobrze prowadzone. Jednak to właśnie oni rozstrzygają sporne sytuacje i uspokajają. A w czerwcu pokażą swoje umiejętności na parkiecie w Nowej Rudzie na V Mistrzostwach Polski Sędziów.

Pierwsze Mistrzostwa Polski Sędziów odbyły się w 2009 roku w Żorach. Pomysłodawcą turnieju jest Wojciech Maroszek, który chciał zintegrować środowisko sędziowskie. Najlepsi okazali się „sprawiedliwi” z Dolnego Śląska. Kolejne mistrzostwa odbywały się w Głuchołazach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Wieliczce. W dniach 14-16 czerwca odbędzie się jubileuszowy, bo już piąty turniej w Nowej Rudzie (dolnośląskie).

Każda drużyna może zgłosić 12 zawodników i trenera. Sędzia musi mieć co najmniej dwuletni staż, a w sezonie 2012/2013 musiał sędziować minimum 10 spotkań organizowanych przez rodzimy WZPS. W każdym zespole muszą być co najmniej dwie kobiety i dwóch sędziów szczebla centralnego. Nad zawodami będzie czuwał sędzia międzynarodowy – Jacek Hojka. Gospodarze będą mogli wystawić dwie drużyny, zostali zaproszeni także Słowacy, którzy na mistrzostwach uczestniczą od początku. To właśnie nasi południowi sąsiedzi wpadli na pomysł rozgrywania mistrzostw sędziów, którzy w swoim kraju organizują mistrzostwa Europy. Pełny regulamin dostępny na stronie turnieju.

Najważniejsze rzeczy mamy już zorganizowane. Szukamy jeszcze sponsorów na dodatkowe nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników – powiedział organizator zawodów, Konrad Pawluk. W sobotni wieczór odbędzie się impreza przy ognisku i konkurs karaoke. Organizatorzy myślą jeszcze nad piątkową atrakcją turystyczną, aby godnie przywitać uczestników.Na ostatnim turnieju wzięła udział rekordowa liczba drużyn – 18. Zgłosiły się wszystkie województwa, zaproszono sędziów ze Słowacji, a gospodarze wystawili swój drugi zespół. Złoto wywalczyli Dolnoślązacy, którzy pokonali kolegów z województwa podkarpackiego. Na najniższym stopniu podium uplasowali się sędziowie z Małopolski.

Serdecznie zapraszam wszystkich na nasze mistrzostwa. Gwarantujemy doskonałą zabawę i niezapomniane, nie tylko sportowe emocje. Dołożymy wszelkich starań, żeby ten jubileuszowy turniej na długo pozostał w pamięci uczestników – zapowiedział Konrad Pawluk. Zgłaszać można się tylko do 28 lutego.

Zobacz również:
Oficjalna strona mistrzostw

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved