Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Tijana Malesević: Musimy ustabilizować formę

Tijana Malesević: Musimy ustabilizować formę

fot. archiwum

W meczu z legionowiankami podopieczne Mirosława Zawieracza miały ułatwione zadanie, bowiem rywalki oddały im 34 punkty po błędach własnych. - Fajnie wyglądała nasza gra w formacji blok-obrona i to była nasza mocna strona - powiedziała Tijana Malešević.

Wygranie tego meczu nie należało do najtrudniejszych zadań. Przeciwniczki wręcz je wam ułatwiły, popełniając mnóstwo prostych błędów.

Tijana Malešević: Szczerze mówiąc, spodziewałam się, że będzie to trudniejszy mecz, ponieważ Legionovia potrafi grać dobrze. Tym razem nasze przeciwniczki miały duże problemy z przyjęciem, popełniały mnóstwo prostych błędów, czy to w ataku, czy na zagrywce. Z drugiej strony jednak, my przyjmowałyśmy bardzo dobrze, fajnie wyglądała nasza gra w formacji blok-obrona i to było naszą mocną stroną.

Rewanż gracie w niedzielę u siebie, można więc powiedzieć, że jesteście już niemal w kolejnej rundzie Pucharu Polski?Tak, rewanżowy mecz już w niedzielę i może nie powiedziałabym, że będzie łatwiej, ale gramy we własnej hali, więc to może być atut. Mam nadzieję, że wygramy to spotkanie. Później, jeśli zwyciężymy, czekają nas dwa mecze przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza. O nich jednak będziemy myślały dopiero wtedy, jeśli w niedzielę uda nam się pokonać Legionovię.

Po Pucharze Polski czeka was runda play-off, w której zmierzycie się z Treflem Sopot. Jak oceniasz wasze szanse w tej części sezonu?

Trefl to bardzo dobra drużyna, która z pewnością będzie chciała wywalczyć tytuł mistrzowski. My jednak także mamy swoje cele, będziemy chciały jak najlepiej przygotować się do tych meczów zarówno taktycznie, jak i fizycznie. Będziemy ciężko trenowały, by ten cel osiągnąć. Mam nadzieję, że zagramy dobre zawody. Bo choć niczego konkretnego nie mogę obiecać, to jestem przekonana, że damy z siebie wszystko i podejmiemy walkę.

Sopocianki są aktualnymi mistrzyniami kraju, ale w ostatnim czasie nie grają tak dobrze, jak na początku sezonu. Faza play-off zaczyna się jednak 17 marca, zatem i one będą miały dużo czasu, by dobrze przygotować się do tej rywalizacji. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, lecz na razie chcemy realizować politykę małych kroków i skupiać się na każdym meczu po kolei.

A macie sprecyzowane cele? Pewnie chcecie awansować do półfinałów Pucharu Polski, które odbędą się w Pile. Tuż po tym turnieju ruszy znów runda play-off.

W ostatnim czasie gramy dość nierówno, mamy zarówno wzloty, jak i upadki. Musimy ustabilizować formę, zacząć grać w końcu na dobrym, równym poziomie. Tak jak powiedziałam, nie chcę zbyt wiele myśleć o przyszłości. Na początku skupimy się na Pucharze Polski: najpierw Legionowo, później Dąbrowa Górnicza, następnie być może półfinał i finał turnieju, a dopiero później przyjdzie czas na play-off. Musimy krok po kroku, mecz po meczu piąć się w górę, zamiast cokolwiek planować i myśleć, co trzeba osiągnąć.

To twój pierwszy sezon w ORLEN Lidze. Jak czujesz się w Polsce? Wydaje się, że dobrze zaaklimatyzowałaś się w Pile, wyrosłaś na liderkę drużyny, aczkolwiek w meczu z Siódemką byłaś nieco mniej obciążona w ataku.

Ja sama nie czuję się liderką. Siatkówka to gra zespołowa i każda z nas ma do wykonania na boisku swoje zadania, własną pracę. Powtórzę raz jeszcze, nie wydaje mi się, bym była liderką, ponieważ my wszystkie tworzymy zgrany zespół. Na każdej spoczywa taka sama odpowiedzialność i wiemy, co musimy, co powinnyśmy robić w czasie meczu, czy treningu i to jest najważniejsze.

W Polsce czuję się świetnie. Po raz pierwszy gram w kraju, w którym siatkówka jest aż tak popularna. Ludzie rozpoznają mnie na ulicy, wspierają, to jest naprawdę bardzo miłe. Muszę przyznać, że gra w Polsce sprawia mi dużą przyjemność.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved