Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tatiana Koszelewa znowu w Dynamie Moskwa

Tatiana Koszelewa znowu w Dynamie Moskwa

fot. archiwum

Przyjmująca reprezentacji Rosji Tatiana Koszelewa wróciła do moskiewskiego Dynama. Zmagająca się z kontuzją siatkarka zerwała kontrakt z Dynamem Kazań, a nowa umowa ze stołecznym klubem obowiązywać będzie do końca sezonu 2014/2015.

Mistrzyni świata z 2010 roku wraca do korzeni, gdyż to właśnie w Dynamie Moskwa zaczynała profesjonalną siatkarską karierę. W grudniu 2012 roku Rosjanka zerwała kontrakt z Dynamem Kazań, w którym występowała od początku sezonu 2012/2013, po tym, jak klub wyraził chęć zmiany warunków podpisanej umowy ze względu na poważną kontuzję Koszelewej. Rosjanka od dawna zmaga się z kontuzją pleców i nie wiadomo, kiedy wróci do gry.

Generalny dyrektor moskiewskiego klubu Władimir Ziniczew powiedział, że Dynamo Moskwa jest gotowe wesprzeć swoją byłą podopieczną. – Tatiana nie jest nam obca. Swoją karierę rozpoczęła w Dynamie. Została uznana najlepszą atakującą mistrzostw świata w 2010 roku. Od pewnego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Jesteśmy gotowi ją wesprzeć. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się pomóc dojść do zdrowia tak utalentowanej zawodniczce, bo takie siatkarki jak Koszelewa nie rodzą się co rok – stwierdził Ziniczew.

Pierwszym klubem siatkarki było Dynamo RGUFK, w którym Koszelewa grała dwa lata i z którym pierwszy raz w historii klubu sięgnęła po złoto w sezonie 2005/2006. Latem 2011 roku Rosjanka przeszła do Dynama Krasnodar, w którym prezentowała się znakomicie i została ogłoszona najskuteczniejszą zawodniczką ligi, zdobywając 481 punktów w 22 meczach. Oprócz złota mistrzostw świata z 2010 roku, Tatiana Koszelewa jest również mistrzynią Europy z 2007 roku, trzykrotnie sięgała po Puchar Jelcyna oraz trzykrotnie zdobywała mistrzostwo Rosji.Koszelewa występowała już wcześniej w kazańskim zespole w sezonie 2010/2011, z którym zdobyła mistrzostwo i Puchar Rosji.

źródło: championat.com, eurosport.ru, rsport.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved