Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Spacerek PTPS-u w Legionowie

PP: Spacerek PTPS-u w Legionowie

Lekko, łatwo i przyjemnie. Tak można podsumować występ zespołu PTPS-u w pierwszym meczu 1/8 Pucharu Polski kobiet. Pilanki w trzech setach pokonały beniaminka ORLEN Ligi, a ich zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, gdyby nie końcówka drugiego seta.

Spotkanie atakiem z lewego skrzydła otworzyła Anna Sołodkowicz, jednak po chwili blok Małgorzaty Lis i seria błędów legionowianek sprawiły, że przy stanie 1:5 o pierwszy czas dla zespołu poprosił Wojciech Lalek. Po wznowieniu obraz gry nie uległ zmianie. Na prowadzeniu wciąż utrzymywał się PTPS, który po kolejnych punktowych blokach Lis odskoczył na 8:1. Spory w tym udział Joanny Kuligowskiej, która „goniła” skrzydłowe Siódemki kąśliwą zagrywką. Podopieczne Wojciecha Lalka przebudziły się dzięki akcjom Marty Łukaszewskiej. Atakująca gospodarzy doprowadziła do stanu 4:9, mając w górze piłkę na 5:9, jednak jej atak nie trafił w boisko. Gdy asa serwisowego dołożyła Tijana Malasevic, o kolejną przerwę dla zespołu poprosił trener Lalek (14:5). Po chwili było już 17:6, a kolejny punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Monika Martałek. Legionowianki zaczęły mozolnie odrabiać straty, gdy w polu serwisowym pojawiła się Katarzyna Jóźwicka. Środkowa beniaminka z Legionowa kilka razy odrzuciła pilanki od siatki (10:17), ale dominacja zespołu Mirosława Zawieracza ani przez moment nie była zagrożona.

W drugiej odsłonie meczu w zespole z Legionowa doszło do jednej zmiany. W wyjściowym składzie nominalną rozgrywającą Kingę Bąk zastąpiła Marina Gerganowa, a początek partii zbliżony był do pierwszego seta, bowiem przy stanie 1:5 już pierwszy czas wykorzystał Wojciech Lalek. Przy Chrobrego błyskawicznie zrobił się remis (5:5) w czym zasługa legionowskiego trio – Małgorzaty Skorupy, Katarzyny Jóźwickiej i Marty Łukaszewskiej. PTPS odskoczył na trzy oczka (9:6) po bloku Martałek, a gdy na linii „9 metra” pojawiła się Kuligowska, ze stanu 14:10 nagle zrobiło się 20:10. Przy tak wysokim prowadzeniu Mirosław Zawieracz zaczął rotować składem. Szybko okazało się, ze decyzjami trenera mocno zaskoczone były rezerwowe PTPS-u, które nie potrafiły odnaleźć się na boisku. W rezultacie, gdy Sołodkowicz po raz kolejny zablokowała Magdalenę Wawrzyniak, przewaga pilanek stopniała do jednego oczka (24:23). Sytuację w kolejnej akcji wyjaśniła Monika Naczk, ustalając wynik seta na 25:23.

W trzeciej partii wyrównana walka toczyła się tylko przez pierwszych sześć akcji. Później odskakiwać rywalkom zaczęły podopieczne Mirosława Zawieracza. Po ataku Natalii Krawulskiej PTPS prowadził 7:3, a Siódemka Legionovia miała już wykorzystaną jedną przerwę na żądanie, a gdy w Arenie Legionowo było 6:12, po raz kolejny o rozmowę z zawodniczkami poprosił trener Lalek. Jednak przewaga PTPS-u wciąż rosła. Miejscowym nie pomogły zmiany w ataku i na rozegraniu. Nie pomogły też pojedyncze akcje Barbary Bawoł (11:18, 13:19, 14:20). Przy stanie 24:14 pilanki miały w górze piłkę meczową, jednak wynik spotkania, tak jak w drugiej odsłonie meczu, ustaliła przy stanie 25:17 Monika Naczk.

Mecz Pucharu Polski był jednym z najsłabszych występów legionowianek w tym sezonie. Z pewnością najsłabszym przed własną publicznością. Być może wpływ na to miały rozpoczęte przygotowania do zbliżających się spotkań play-out z AZS-em Białystok, które decydować będą o być albo nie być w gronie najlepszych zespołów w Polsce. Z drugiej strony pilanki również rozpoczęły przygotowania. W środę rano przez wyjazdem do Legionowa odbyły nawet poranny trening.

Porażka 0:3 w pierwszym ze spotkań 1/8 nie przekreśla szans legionowianek na awans do ćwierćfinału, jednak biorąc pod uwagę obecną dyspozycję zespołu, są one bardzo małe. Ale w siatkówce, szczególnie żeńskiej, wszystko jest możliwe…

Siódemka Legionovia Legionowo – PTPS Piła 0:3
(15:25, 23:25, 17:25)

Legionovia: Łukaszewska (6), Skorupa (3), Sołodkowicz (11), Bąk (2), Jóźwicka (11), Gierak (4), Saad (libero) oraz Michailenko (1), Marinowa (1), Bawoł (3) i Maciejczyk
PTPS: Kuligowska (9), Archangielska, Lis (4), Malasević (10), Krawulska (6), Martałek (9), Wysocka (libero) oraz Naczk (5), Wawrzyniak, Kajzer (1) i Paszek (1)