Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Niespodzianka w Krakowie. Pierwszoligowiec ograł Budowlanych

PP: Niespodzianka w Krakowie. Pierwszoligowiec ograł Budowlanych

fot. archiwum

Trwa doskonała passa pierwszoligowca z grodu Kraka. Eliteski AZS UEK Kraków wygrały w Pucharze Polski z ekipą Budowlanych, zwyciężając w siódmym spotkaniu z rzędu. Rewanż w Łodzi w weekend, tuż po meczu ligowym w Stężycy.

Powody do zadowolenia może mieć Jacek Skrok, którego zespół od pewnego czasu gra jak z nut. W lutym jego podopieczne rozgrywają siatkarski maraton, godząc rozgrywki ligowe z walką w Pucharze Polski. Dla krakowianek wygrana z Budowlanymi Łódź byłą siódmą wygraną z rzędu.

Już początek pierwszego ćwierćfinału pomiędzy Eliteskami AZS UEK Kraków a Budowlanymi Toruń pokazał, że miejscowe nie mają wobec grających o klasę wyżej rywalek żadnych kompleksów. Szczególnie było to widoczne w polu serwisowym. Podopieczne Macieja Kosmola kompletnie nie radziły sobie z przyjęciem zagrywki ekonomistek i zanim zdążyły się otrząsnąć, przegrywały w Krakowie już 0:1. Warto podkreślić, że szeregach łodzianek grały zawodniczki, które dotąd nie miały zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Ani na moment na boisku nie pojawiły się Magdalena Piątek oraz Dominika Golec, a rozgrywająca Courtney Thompson wchodziła jedynie na zagrywkę. Z jedną rozgrywającą, Katarzyną Wawrzyniak, grały za to akademiczki z Krakowa.

Po zmianie stron łodzianki ustabilizowały przyjęcie, ale wciąż o jedno oczko lepsze były podopieczne Jacka Skroka. Sporo ożywienia w szeregi Budowlanych wprowadziła Dorota Ściurka, zastępując na skrzydle Ewelinę Mikołajewską, jednak inicjatywa wciąż należała do miejscowych, które odskakując w końcówce seta, wygrały 25:21. Najbardziej wyrównany przebieg miała trzecia i jak się później okazało ostatnia partia meczu. Akademiczki z grodu Kraka wypracowały dwupunktową zaliczkę, jednak gdy zespół Macieja Kosmola aż pięć razy punktował blokiem, Jacek Skrok przy stanie 17:20 poprosił o czas. Po wznowieniu gry było już 20:20, a gdy punkt z zagrywki zdobyła Sandra Cabańska, piłkę meczową miały Eliteski AZS UEK Kraków (24:23). Nie był to koniec emocji, bowiem po chwili zrobiło się 25:24 dla Budowlanych. Łodzianki nie wykorzystały setbola, co bardzo szybko się zemściło. Trzy kolejne akcje wygrały gospodynie, sprawiając tym samym dużą niespodziankę w rozgrywkach Pucharu Polski.MVP spotkania Katarzyna Wąsowska.

Eliteski AZS UEK Kraków – Budowlani Łódź 3:0
(25:14, 25:21, 27:25)

Składy zespołów:
AZS UEK: Wawrzyniak, Wąsowska, Król, Cabańska, Skiba, Fedorów, Sroga (libero) oraz Urban, Połeć i Sadowska
Budowlani: Wójcik, Bryda, Mikołajewska, Kruk, Pycia, Sikorska, Durajczyk (libero) oraz Ampudia, Ściurka i Thompson

Zobacz również:
Wyniki VII rundy Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved