Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Karpiewski: Nagle stajemy się „szmaciarzami”

Łukasz Karpiewski: Nagle stajemy się „szmaciarzami”

fot. archiwum

Po porażce ze słabiutkim Energetykiem Jaworzno, siatkarze Stali Nysa wygrali w minioną sobotę z liderem I ligi BBTS Bielsko-Biała. - Każdy chciał wygrać, każdy dał z siebie wszystko i widać to było na boisku - twierdzi Łukasz Karpiewski, atakujący drużyny z Nysy.

Podopieczni Jarosława Stancelewskiego nie przypominają ekipy z sezonu 2011/2012, kiedy wygrywali rozgrywki pierwszoligowe. W tym roku Stal jest zespołem nieobliczalnym i przeplata bardzo dobre spotkania z kiepskimi. – Jeżeli chodzi o spotkanie z Jaworznem, to myślę, że zbyt łatwo podeszliśmy do tego meczu – tłumaczy porażkę sprzed dwóch tygodni Łukasz Karpiewski, atakujący Stali. – Praktycznie w szatni myśleliśmy, że mamy te 3 punkty, ale niestety Jaworzno na nas naskoczyło. Nie mieli nic do stracenia, zagrali bardzo dobry mecz. My natomiast nie potrafiliśmy pociągnąć tej gry. W każdym elemencie nas przewyższali, o czym świadczy wynik – dodaje.

Po blamażu – jakim niewątpliwie była porażka z drużyną, która w 15 meczach wygrała tylko jedno spotkanie – przed dwoma tygodniami, w 17. serii spotkań ekipa z Nysy w pełni zrehabilitowała się, wygrywając za trzy punkty z liderem tabeli z Bielska-Białej. – Wiadomo, że z lepszą drużyną całkiem inaczej się gra. Na pewno jest lepsza siatkówka, lepsze widowisko, każdy daje z siebie wszystko – przyznaje 25-latek. – Każdy miał postawiony cel, każdy chciał wygrać, każdy dał z siebie wszystko i widać to było na boisku – dodał.

W rozmowie z serwisem azsnysa.pl Karpiewski podkreślił, że po porażkach zaczęły się pojawiać pod adresem zawodników obraźliwe komentarze. – Przykre jest to, że kiedy w tamtym roku wygrywaliśmy, kibice w nas wierzyli, a teraz, gdy przegrywamy, nagle stajemy się według niektórych „szmaciarzami”, jak to jest napisane na forum. Zdaję sobie sprawę z tego, że prawdziwi kibice są z nami na dobre i na złe, nawet gdy przegrywamy i to dla nich również staramy się grać jak najlepiej, niestety nie zawsze zwycięsko.źródło: azsnysa.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved