Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ważne zwycięstwo Silesii Volley nad SMS-em Sosnowiec

II liga K: Ważne zwycięstwo Silesii Volley nad SMS-em Sosnowiec

Nie miały w tym tygodniu szczęścia siatkarki SMS-u PZPS Sosnowiec w konfrontacji w zespołami Silesii Volley. Najpierw podopieczne Andrzeja Pecia uległy silesiankom w rozgrywkach I ligi kobiet, dzień później przegrały również w II lidze.

O ile na zapleczu ekstraklasy mecz miał znaczenie głównie dla siatkarek z Mysłowic, tak w rozgrywkach II ligi zarówno Silesia Volley, jak i SMS Sosnowiec do końca rundy zasadniczej bić się będą o bezpośredni awans do fazy play-off. Bezpośrednie starcie lepiej przetrzymały podopieczne Rafała Kalinowskiego, chociaż początek spotkania wcale na to nie wskazywał.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się przez pierwsze sześć akcji, po czym Ślązaczki odskoczyły na trzy oczka. Prowadzenie miejscowych nie trwało zbyt długo, bowiem kadetki Grzegorza Kosatki wyrównały przy stanie 10:10, przełamując rywalki na 11:10. Od tego momentu gra toczyła się pod dyktando ekipy z Zagłębia, która prowadziła 22:19. Przy stanie 20:23 Rafał Kalinowski zdecydował się na podwójną zmianę. W miejsce Majki Szczepańskiej pojawiła się Weronika Kulińska, a za Aleksandrę Wieczorek weszła Anna Garus, jednak sytuacja zmieniła się dopiero, kiedy przy stanie 22:24 w pole serwisowe weszła Klaudia Świstek, schodząc z niego po gwizdku sędziego kończącym pierwszego seta (26:24).

Drugą partię lepiej rozpoczęły podopieczne Grzegorza Kosatki, odskakując na 3:1, ale czujne silesianki wyrównały przy 4:4. Choć jednopunktowe prowadzenie wciąż należało do zespołu z Sosnowca, Ślązaczki przełamały rywalki przy stanie 8:7, odskakując na 12:10, jednak tym razem rywalki szybko odrobiły straty, przy stanie 15:15 wychodząc na 17:15. Końcówka seta była bardzo zacięta, bo gdy na zagrywkę powędrowała Świstek, przy stanie 16:18 o czas poprosił Grzegorz Kosatka. Po wznowieniu gry Silesia Volley dołożyła jeszcze dwa oczka (20:16), co pozwoliło jej wygrać 25:21.

Po zmianie stron tym razem silesianki otworzyły seta od stanu 4:1, ale chwila rozprężenia i SMS, głównie za sprawą niezwykle skutecznej Malwiny Smarzek, wyrównał na 7:7. Mimo że przewaga należała do miejscowych, sosnowiczanki zaczynały coraz mocniej naciskać, wychodząc na 18:15. Kiedy przy Mikołowskiej było 20:16, wydawało się, że oba zespoły rozegrają jeszcze jedną partię. Wówczas po raz kolejny trudną zagrywką od siatki SMS odrzuciła Klaudia Świstek, a skuteczne kontry Aleksandry Baron zakończyły spotkanie z juniorkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Silesia Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice – SMS PZPS II Sosnowiec 3:0
(26:24, 25:21, 25:22)