Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zdzisław Gogol: Widzimy postęp w grze zawodników

Zdzisław Gogol: Widzimy postęp w grze zawodników

fot. archiwum

- Chcielibyśmy podpisać umowę z klubem z PlusLigi lub I ligi, który chciałby z nami współpracować. My szkolilibyśmy dla niego zawodników, a on wspierałby nas działaniami organizacyjno-finansowymi - mówi o planach rozwoju RSMS-u Zdzisław Gogol.

Od inauguracji Siatkarskich Ośrodków Szkolnych minęło już pięć miesięcy. Projektem tym objęta została także Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Świnoujściu. – Stworzyliśmy sześć klas – trzy na poziomie gimnazjum oraz trzy na poziomie liceum. Jest to dość duże przedsięwzięcie, dlatego pierwsze półrocze poświęciliśmy na dopracowanie aspektów organizacyjno-szkoleniowo-edukacyjnych – powiedział Zdzisław Gogol.Zostaliśmy doposażeni w sprzęt podstawowy, specjalistyczny i rehabilitacyjny. Obecnie trenerzy mają większe możliwości pracy nad własnym rozwojem oraz doskonaleniem gry zawodników. Ważne jest również to, że zostaliśmy objęci patronatem samorządu i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Myślę, że zawodnicy także są zadowoleni, bo widzą, że wzrosła atrakcyjność zajęć – dodał.

Zdaniem byłego trenera polskich reprezentacji młodzieżowych szkolenie w RSMS idzie w dobrym kierunku. – Na razie wyniki nie są zadowalające, ale my nie jesteśmy od ich osiągania, a od trenowania. Na razie chłopcy nie wygrali jeszcze meczu w II lidze, zdobyli tylko seta, ale trzeba też zaznaczyć, że podniósł się poziom II ligi. Kiedyś były tylko trzy solidne zespoły, a teraz jest ich nawet sześć. Uważam, że to również ma przełożenie na nasze wyniki. Jednak najważniejsze jest to, że widzimy postęp w grze zawodników. Dlatego spokojnie pracujemy i jesteśmy zadowoleni z tego, co robimy – zaznaczył Gogol. – Chłopcom brakuje doświadczenia w końcówkach, bo często prowadzą, a nie potrafią „dociągnąć” wyniku do końca. Jest to dla nich dobra lekcja. Doświadczenie, które obecnie zbierają, będą mogli wykorzystać w następnych okresach swojej siatkarskiej przygody. Po zakończeniu szkoły idąc do klubu pierwszo- lub drugoligowego, nie zostaną rzuceni na głęboką wodę, bo będą wiedzieli jaki jest poziom rozgrywek i jak wygląda struktura szkoleniowa – dodał.

Na początku lutego Maraton Świnoujście (złożony z zawodników RSMS-u) okazał się najlepszy w województwie zachodniopomorskim w kategorii juniorów. W turnieju finałowym młodzi świnoujścianie wykazali wyższość nad UKS OPP-Powiat Kołobrzeg, KS Stocznia M&W Darłowo oraz MLKS Żak-Espadon Pyrzyce, dzięki czemu awansowali bezpośrednio do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Turniej ten zostanie rozegrany w dniach 15-17 lutego w Nowej Soli. Przeciwnikami Maratonu będą gospodarze (Astra Nowa Sól), Tempo Olsztyn oraz druga drużyna Jastrzębskiego Węgla. Zdaniem Zdzisława Gogola jest to bardzo ciężka grupa. Uważa on, że najgroźniejszym rywalem Świnoujścian będzie zespół z Olsztyna. – Tempo wygrało turniej 1/8, a jest medalistą mistrzostw Polski kadetów z ubiegłego roku. Jest to trudny przeciwnik, grający dobrą siatkówkę, więc na pewno będzie ciężko pokonać tego rywala. Ale gramy z nim w piątek, a pierwsze spotkania są czasami troszkę dziwne. Moim zdaniem będzie to kluczowy mecz dla dalszych losów Maratonu – skomentował Gogol. – Liczę na to, że nasi zawodnicy awansują do dalszej fazy rozgrywek – dodał.Regionalna Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Świnoujściu rozwija się już od kilku lat. Jednak osoby zaangażowane w ten projekt nie zamierzają spoczywać na laurach. – W dalszym ciągu chcemy się rozwijać. Mamy w planach powołanie gimnazjum mistrzostwa sportowego, tak aby funkcjonowało ono z liceum sportowym – stwierdził trener. – Chcielibyśmy również podpisać umowę z klubem z PlusLigi lub I ligi, który chciałby z nami współpracować. My szkolilibyśmy dla niego zawodników, a on wspierałby nas działaniami organizacyjno-finansowymi – zakończył Zdzisław Gogol.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved