Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiesław Popik: Do meczów z Budowlanymi w optymalnej formie

Wiesław Popik: Do meczów z Budowlanymi w optymalnej formie

fot. Piotr Woźniak

- Po krótkiej przerwie, dzisiaj wracamy do treningów. W poniedziałek udamy się na tygodniowe zgrupowanie do Spały. Przed startem rundy play-off zagramy także w Pucharze Polski - mówi o najbliższych planach BKS Aluprofu Bielsko-Biała trener Wiesław Popik.

Siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała zakończyły rundę zasadniczą ORLEN Ligi na trzecim miejscu w tabeli. W ostatniej kolejce pokonały przed własną publicznością PTPS Piła 3:0. Drugą część rozgrywek podopieczne Wiesława Popika rozpoczną 16 marca. Opiekun bialanek zapowiada, że jego dziewczyny będą optymalnie przygotowane na play-off. – Z pierwszej części sezonu jestem zadowolony. Przed startem rozgrywek trzecie miejsce wziąłbym w ciemno, w ich trakcie apetyt rósł jednak w miarę jedzenia. Byliśmy na pierwszym miejscu w tabeli, skończyliśmy na trzecim, ale przegraliśmy walkę o drugie tylko o jednego seta – podsumował fazę zasadniczą ORLEN Ligi Wiesław Popik, opiekun siatkarek BKS Aluprof.

Bielszczanki pierwszy mecz w play-off rozegrają dopiero 16 marca, nie oznacza to jednak, że będą w najbliższym czasie odpoczywać. – Po krótkiej przerwie, dzisiaj wracamy do treningów. W poniedziałek udamy się na tygodniowe zgrupowanie do Spały. Przed startem rundy play-off zagramy także w Pucharze Polski. Do rywalizacji z Budowlanymi Łódź przystąpimy w optymalnej formie – dodał szkoleniowiec.

W pierwszej rundzie play-off bielszczanki zmierzą się z łódzką drużyną, z którą w fazie zasadniczej na wyjeździe wygrały 3:0, a u siebie przegrały 2:3. – Zagraliśmy z Budowlanymi dwa zupełnie odmienne mecze. W Łodzi zwyciężyliśmy 3:0, a u siebie przegraliśmy 2:3. W tym spotkaniu w pierwszym secie ze składu wypadła Elisa Cella i długo szukaliśmy właściwego rytmu. Potem prowadziliśmy 2:1 w setach, wygrywaliśmy także w tie-breaku, ale ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywalek. Na pewno łodzianki będą wymagającym przeciwnikiem. Gra rozpocznie się jednak od nowa. Mamy nad rywalem przewagę, bowiem pierwsze dwa mecze rozegramy przed własną publicznością. Jestem dobrej myśli – zakończył Popik.źródło: beskidsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved