Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Turniej finałowy Plaży Open okazalszy niż w ubiegłym roku

Turniej finałowy Plaży Open okazalszy niż w ubiegłym roku

fot. archiwum

Coraz większymi krokami zbliża się sezon siatkówki plażowej. W Polsce jednym z turniejów plażowych rozgrywanych co roku jest Plaża Open, której finały po raz kolejny rozegrane zostaną w Pile. Miasto już przygotowuje się na przyjęcie plażowiczów.

Plaża Open po raz trzeci zawita do Piły, a po raz drugi z rzędu odbędzie się w tym mieście finał całego cyklu. Pokazuje to, że zarówno organizatorzy, jak i przede wszystkim pan oraz władze miasta poważnie traktujecie współpracę.

Dariusz Kubicki (dyrektor MOSiR-u Piła): – Bardzo się cieszę, że projekt Plaża Open po raz trzeci zawita do Piły. Impreza zawsze była zorganizowana na najwyższym poziomie, a pomogli w tym sympatyczni zawodnicy, organizatorzy. Mi jako dyrektorowi MOSIR-u zależy, aby tego typu wydarzenia jak najczęściej odbywały się w Pile, chodzi tutaj z jednej strony o promocję naszego miasta, ale także o krzewienie aktywności fizycznej wśród jego mieszkańców. Mam również nadzieję, że pogoda będzie taka jak potrzeba, a więc słońce, błękitne niebo brak chmur przez wszystkie dni trwania turnieju.

Turniej w 2012 roku okazał się dużym sukcesem. Oprócz emocji czysto sportowych, zawodnicy mogli miło spędzić czas nad jeziorem czy bawić się na imprezach towarzyszących. Do Piły zjechali zawodnicy oraz zawodniczki o naprawdę wysokiej klasie, co pana musiało cieszyć podwójnie.Cały wasz „tour” jest, jak już powiedziałem wcześniej, najwyższej klasy. Stąd nie tylko do Piły, ale – z tego co pamiętam – także do innych miast zjechali najlepsi zawodnicy oraz najlepsze zawodniczki z całego kraju. Głównej imprezie towarzyszył turniej o puchar prezydenta miasta Piły, który także okazał się sukcesem z powodu wysokiej frekwencji oraz poziomu prezentowanego przez zawodników. Mam nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez miasto.

Czy fakt, że w tym roku Piła obchodzi 500-lecie istnienie miasta jeszcze bardziej zmobilizował pana do starania się o organizację finału projektu w 2013 roku, czy od początku takie były plany?

Myślę, że i tak byśmy się starali o organizację finałowego turnieju całego cyklu. Zarówno ja, jak i Marcin Strządała oraz Marcin Prus chcieliśmy, żeby była to jak najbardziej okazała impreza. Plaża Open wpisuje się w cały kalendarz imprez sportowych i kulturalnych, które zorganizujemy w tym roku. Oprócz turnieju siatkówki plażowej zorganizujemy szereg bardzo dużych imprez, którymi – mamy nadzieję – zadowolą się wszyscy mieszkańcy naszego miasta oraz okolic. Wśród dziesiątek imprez największymi będą: piknik lotniczy, parada, zawody konne. Na koniec dodam tylko, że będzie to drugi swego rodzaju siatkarski finał zorganizowany w naszym mieście. Pierwszym będzie oczywiście Final Four Pucharu Polski kobiet w dniach 9-10 marca.

Czy pilskie „Płotki” w 2013 roku zmienią się? Jeżeli tak, to jakie zmiany przewidujecie?

Jak tylko organizatorzy, ale także uczestnicy oraz kibice dotrą do ośrodka „Płotki”, zobaczą zupełnie inny obraz aniżeli ten, który zapamiętali. Mamy ambitny plan, który został rozłożony na dwuletni cykl. W tym roku chcemy zburzyć wszystkie domki, przeprowadzić roboty ziemne, przygotować alejki, zbudować place zabaw dla dzieci, a w przyszłym roku postawić już nowe drewniane domki.

Z pańskich słów wynika jasno, że współpraca z organizatorami Plaża Open układa się cały czas bardzo dobrze.

Jestem na bieżąco w kontakcie z Marcinami (Prusem oraz Strządałą – przyp. red), od czasu do czasu spotykamy się, dogadujemy najważniejsze kwestie oraz staramy się rozwiązać problemy, jeżeli takie występują. Oprócz tego są oczywiście telefony, e-maile, więc wszystko jest w jak najlepszym porządku i jestem przekonany, że pozostanie tak aż do końca trwania turnieju.

Rozmawiał: Piotr Bąk

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved