Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Talita Antunes królową brazylijskiej plaży

Talita Antunes królową brazylijskiej plaży

fot. archiwum

Znana z występów w cyklu World Tour Talita Antunes została zwyciężczynią w corocznym turnieju o tytuł królowej plaży w Brazylii. W zawodach rozgrywanych na plaży Ipanema w Rio de Janeiro siatkarka okazała się najlepszą spośród ośmiu Brazylijek.

Tym samym zawodniczka udowodniła kibicom, że mogą na nią liczyć w nadchodzącym sezonie, którego kulminacyjnym punktem będą mistrzostwa świata w Starych Jabłonkach.

O tytuł Królowej plaży walczyło na Ipanemie osiem zawodniczek, a system rozgrywek tych nietypowych zawodów był jak co roku bardzo atrakcyjny. Brazylijki podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A spotkały się Talita, Juliana, Rebecca oraz Barbara Seixas, natomiast grupę B tworzyły Vivian, Maria Elisa, Lili i Taiana. Zawodniczki w grupach rywalizowały tworząc pary w każdej możliwej konfiguracji. Siatkarka z największą ilością zwycięstw grupowych na swoim koncie awansowała do finału zawodów, w którym mogła zagrać z dowolną partnerką. Talita Antunes okazała się najlepsza w swojej grupie i do udziału w finale zaprosiła Rebeccę Silvę, 20-letnią nadzieję brazylijskiej siatkówki. Po drugiej stronie siatki stanęła Vivian, która stworzyła duet z Marią Elisą. Drużyna Tality Antunes nie miała większych problemów z pokonaniem rywalek i wygrała pewnie w dwóch setach, pozwalając przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 15 i 12 punktów.

Dla Tality to drugie zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach. Siatkarka po zakończeniu turnieju nie stroniła od pochwał swojej młodszej partnerki. – Rebecca wykonała dziś ze mną bardzo dużą pracę, obie zagrałyśmy bardzo dobre zawody i zachowałyśmy dużo spokoju w grze – chwali partnerkę jedna z czołowych siatkarek zeszłorocznego cyklu World Tour. – Minęło pięć lat, od kiedy poprzednio wygrałam ten turniej, to wielka sprawa znów być na czele zawodów o tytuł Królowej plaży. Miałam po swojej stronie trochę szczęścia, ale dawałam z siebie wszystko i zaowocowało to zwycięstwem. 

Rebecca Silva, która do tej pory występowała jedynie w zawodach na szczeblach młodzieżowych, w nadchodzącym sezonie dostanie szansę występów w cyklu World Tour. – To fantastyczne uczucie dostać szansę gry w tych zawodach – przyznaje wicemistrzyni świata do lat 21 z ubiegłego roku. – Myślę, że grałam dobrze i nie odczuwałam przy tym żadnej presji. Czuję się szczęśliwa z powodu tego, że Talita zaprosiła mnie do gry w finale.Vivian, która w tym roku broniła tytułu Królowej plaży, musiała w finale uznać wyższość rywalek. Trzeba jednak przyznać, że siatkarka wraca do gry po półrocznej przerwie od sportu spowodowanej kontuzją. – Naprawdę czuję zmęczenie po tym turnieju – mówi 32-latka. – Dziś było bardzo gorąco, wczoraj dałam radę wygrać wszystkie trzy mecze w grupie, ale dzień finału nie był dla mnie widocznie szczęśliwy. Jestem zadowolona z powodu awansu do finału i tego, że powrót do gry po kontuzji idzie w dobrym kierunku. Mogę z nadzieją patrzeć w przyszłość.

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved