Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Piotr Gacek: Graliśmy fantastycznie

Piotr Gacek: Graliśmy fantastycznie

fot. archiwum

Po meczu w Izmirze w ekipie ZAKSY zapanował entuzjazm z powodu awansu do turnieju finałowego LM. - Graliśmy naprawdę całym zespołem, można powiedzieć nawet, że graliśmy fantastycznie - mówił Piotr Gacek, a potwierdzali to nawet rywale.

ZAKSA po wygranej w Kędzierzynie-Koźlu z Arkasem 3:2 pokonała rywala w meczu rewanżowym w Izmirze 3:1. Wszyscy po meczu podkreślali wagę analizy przeciwnika i doskonałego wypełnienia założeń taktycznych przez kędzierzynian. – To był mecz walki – mówił tuż po spotkaniu Sebastian Świderski. Czy nas czymś zaskoczyli? Nie, wiedzieliśmy, że taką armatą zespołu z Arkasu jest Agamez, co zresztą udowodnił i na zagrywce, i w ataku. Był praktycznie cały czas motorem napędowym, na szczęście w czwartym secie rozgrywający chyba trochę zapomniał o nim i udało nam się uzyskać większą przewagę. To też jest jakaś nauka na przyszłość i dla nas, i dla nich. Analiza przeciwnika, jaką wykonaliśmy, była dobra i trzeba się cieszyć, że tę analizę zawodnicy wykorzystują i wykonują, co przynosi świetne efekty – przyznał drugi szkoleniowiec ZAKSY.

Polską drużynę chwalił trener rywali. – Przede wszystkim muszę pogratulować przeciwnikom – stwierdził po meczu trener Arkasu Izmir, Glenn Hoag.Grali dziś naprawdę wyśmienicie, szczególnie na zagrywce. Mieliśmy dziś trochę problemów z przyjęciem, a ich linia blok-obrona działa wyśmienicie. Nie pozwolili nam w tym meczu na granie swoim systemem. Zasłużyli w pełni na to zwycięstwo i życzymy im sukcesów w turnieju finałowym Ligi Mistrzów – dodał kanadyjski szkoleniowiec.

Wszystkie założenia, o których rozmawialiśmy przed spotkaniem, zawodnicy Arkasu wykonywali chyba w 80 procentach. Jedyne czym nas zaskoczyli w trzecim secie, nie mając już chyba nic do stracenia, to ryzyko jakie podejmowali na zagrywce i to jak widać po wyniku im się opłaciło. Wszyscy jednak wiemy, że ciężko jest utrzymać taki rytm na zagrywce przez całe spotkanie – mówił środkowy ZAKSY, Łukasz Wiśniewski. Nie mniej zadowolony po meczu był libero zdobywców Pucharu Polski, Piotr Gacek. To jest krok do wielkiej imprezy. Graliśmy naprawdę całym zespołem, można powiedzieć nawet, że graliśmy fantastycznie. Graliśmy to, do czego przyzwyczailiśmy swoich kibiców na początku sezonu, w jego trakcie i podczas Ligi Mistrzów. Cała przyjemność była dziś w przebywaniu na boisku i grze po to, by awansować do Final Four – przyznał Gacek.źródło: CEV, inf. własna, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved