Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligue A: Zespół Chaumont wygrał za trzy punkty

Ligue A: Zespół Chaumont wygrał za trzy punkty

Po trzech przegranych tie-breakach z rzędu drużyna Bartosza Janeczka wreszcie odniosła zwycięstwo, pokonując 3:0 Spacer's Toulouse. Chaumont mimo wygranej pozostaje na piątej pozycji w tabeli. Liderem niezmiennie jest Tours VB.

Nie było niespodzianki w meczu pomiędzy Arago de Sète i Rennes Volley. Gospodarze wygrali 3:1 i jest to ich szóste zwycięstwo z rzędu. Bretończycy walczyli, zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie, ale niewiele mogli poradzić na skuteczniejszych podopiecznych Patricka Duflosa. Słabe spotkanie rozegrał atakujący gości, Oliver Venno, którego w trzecim secie zmienił Sebastien Frangolacci, również nie grający skutecznie. Dzięki trzem punktom Sète traci do drugiego miejsca tylko punkt, podczas gdy Rennes utrzymało ósmą pozycję.

Arago de Sète – Rennes Volley 35 3:1
(25:23, 25:18, 23:25, 25:23)

Lider tabeli wygrał z Montpellier 3:0. Jednak to zwycięstwo nie przyszło Tours tak łatwo, jak by mógł sugerować wynik. Goście sprawili nieco kłopotów rywalom, ale w kluczowych momentach to aktualni mistrzowie Francji grali lepiej, nie pękali w końcówkach setów. – To był znakomity mecz w wykonaniu Tours – chwali grę przeciwnika Arnaud Josserand, trener przyjezdnych. Obie drużyny spotkają się ponownie za kilka dni, tym razem w półfinale Pucharu Francji. – Po tym meczu czuję pewien niepokój, nie to, żebym nie ufał moim zawodnikom, ale nie można im pozwolić, by teraz powiedzieli sobie, że skoro pokonali 3:0 Montpellier, to mogą teraz być mniej uważni w tym drugim spotkaniu – martwi się Mauricio Paes, trener Tours.

Tours Volley-Ball – Montpellier Volley UC 3:0
(25:19, 25:20, 25:20)

Nantes odniosło kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując 3:1 Narbonne. Po dosyć jednostronnym pierwszym secie (16:7, 21:14 dla gości), drugi i trzeci były całkiem wyrównane. W trzeciej partii w końcówce niewielką przewagę mieli przyjezdni (21:20), ale ostatnie akcje należały do Narbonne. W czwartej partii na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna – podopieczni Martina Demara zaczęli tę partię od prowadzenia 8:1 i pewnie wygrali ją do 12. Dobre spotkanie w szeregach zwycięskiej drużyny rozegrali Karel Linz oraz Iban Perez, obaj zdobyli po 20 oczek. Komplet punktów pozwolił Nantes pozostać na pozycji wicelidera, Narbonne spadło zaś na szóste miejsce.

Nantes Reze – Narbonne Volley 3:1
(25:19, 25:22, 20:25, 25:12)

Beniaminek, który jeszcze do niedawna okupował ostatnie miejsce w tabeli, odniósł niezwykle ważne zwycięstwo. W trzech setach pokonał Tourcoing, swojego bezpośredniego rywala do utrzymania, co przy porażce Toulouse powoduje, że Avignon ma teraz pięć punktów przewagi nad drużynami ze strefy spadkowej. Co do przebiegu samego spotkania, to trzeba powiedzieć, że gospodarze zagrali dobrze w prawie wszystkich elementach, razić może jedynie spora liczba zepsutych zagrywek (15, podczas gdy Tourcoing zepsuło 11). Przy takim rozwoju wypadków ciekawie zapowiada się kolejny mecz Avignon – w najbliższy weekend z pewnością podopieczni Jose Ameta będą chcieli pokonać sąsiadujące z nimi w tabeli Montpellier i na dobre zadomowić się w bezpiecznej strefie tabeli.

Avignon Volley Ball – Tourcoing VB LM 3:0
(25:23, 27:25, 25:17)

W jedynym tie-breaku rozegranym w 19. kolejce Ajaccio pokonało Beauvais. Wyspiarze wygrali pierwsze dwa sety, a w czwartym mieli szansę na zgarnięcie całej puli punktów, gdyż prowadzili już 7:4. Jednak dobra gra Szabolcsa Nemetha oraz Pavla Bartika doprowadziła gospodarzy do tie-breaka. W decydującej partii od początku przeważali przyjezdni (5:1, 10:6), którzy wygrali ją do 12. Dwa punkty pozwalają Ajaccio nie stracić kontaktu z czołową ósemką, natomiast jeden punkt dla Beauvais oznacza nadal pozostawanie na dziewiątej pozycji.

Beauvais Oise – GFCA Ajaccio 2:3
(24:26, 16:25, 25:21, 25:22, 12:15)

Po serii trzech przegranych tie-breaków, Chaumont wreszcie wygrało za trzy punkty, pokonując bez straty seta Toulouse. – Pierwszy set był dość wyrównany, chociaż mieliśmy minimalną przewagę od początku i to rywale musieli gonić, co się im udało pod koniec seta. Skończyło się nerwową końcówką, którą zakończyliśmy na naszą korzyść. W pozostałych dwóch setach z punktu na punkt grało się nam coraz lepiej. Wyraźne prowadzenie na przerwach technicznych pozwoliło nam się cieszyć z trzech punktów – opisuje przebieg spotkania Bartosz Janeczek. Polski atakujący zagrał bardzo dobre spotkanie. Był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania z dorobkiem 18 punktów, z czego 12 zdobył atakiem przy rewelacyjnej skuteczności 71% w tym elemencie i dołożył pięć punktów zagrywką i jedno oczko blokiem. Ta wygrana pozwoliła Chaumont utrzymać piąte miejsce w tabeli.

Chaumont Volley-Ball 52 – Spacer’s Toulouse Volley 3:0
(29:27, 25:17, 25:17)

AS Cannes przerwało serię porażek i w niedzielne popołudnie pewnie wygrało z Paris Volley 3:0. Jedynie pierwszy set był zacięty. Gospodarze prowadzili w nim już 16:12, jednak przydarzył im się moment przestoju, który wykorzystali paryżanie i to oni wyszli na prowadzenie 21:19. Miejscowi w zaciętej końcówce umieli jednak przechylić losy seta na swoją korzyść. Kolejne dwie partie przebiegały bez specjalnej historii, pod dyktando Cannes. Wygrana za trzy punkty pozwoliła podopiecznym Christophe’a Meneau utrzymać czwartą pozycję i z pewnością poprawiła im humory. Dla siatkarzy ze stolicy Francji była to już trzecia porażka z rzędu.

AS Cannes VB – Paris Volley 3:0
(30:28, 25:17, 25:18)