Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy: W „polskim”meczu lepszy zespół Kamila Ratajczaka

Niemcy: W „polskim”meczu lepszy zespół Kamila Ratajczaka

Dwóch z trzech Polaków występujących na parkietach  Bundesligi miało okazję zaprezentować swoje umiejętności w 17. kolejce ligowej. Drużyna Kamila Ratajczaka okazała się lepsza od ekipy Alana Wasilewskiego. Nie grało CV Mitteldeutschland.

Na początku premierowej odsłony Netzhoppers KW-Bestensee nie osiągnął znaczącej przewagi (8:6), dopiero po pierwszej przerwie technicznej wrzucił wyższy bieg i wypracował sobie sześciopunktowe prowadzenie (16:10). Taka też różnica punktowa utrzymała się już do końca tej odsłony. W kolejnej zaś ekipa Kamila Ratajczaka od początku kontrolowała boiskowe wydarzenia, wypracowując sobie czteropunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej. Potem tylko sukcesywnie ją powiększała (16:11, 21:13) i wkrótce prowadziła już w meczu 2:0.

VC Dresden nie dawało jednak za wygraną i kolejną część meczu to ekipa Alana Wasilewskiego rozpoczęła od prowadzenia 8:6. W dalszej części seta przewaga gospodarzy sukcesywnie rosła (16:11, 21:13). W końcówce przyjezdni odrobili kilka punktów, ale ostatecznie nie udało im się zamknąć meczu w trzech setach. Czwartą i ostatnią partię siatkarze Netzhoppers KW-Bestensee rozpoczęli od mocnego uderzenia, prowadząc 8:4 i 16:9, ale w dalszej części seta rywale z VC Dresden rzucili się do odrabiania strat (18:21). Końcówka należała jednak do ekipy Ratajczaka, która zapisała na swoim koncie trzy punkty do ligowej tabeli.

Kamil Ratajczak rozegrał całe spotkanie na pozycji libero. Przyjął 19 piłek, popełnił trzy błędy i zanotował 42% efektywności w przyjęciu zagrywki. Alan Wasilewski natomiast rozpoczął spotkanie w wyjściowej szóstce. Młody zawodnik po dwóch partiach opuścił jednak boisko, a w trzecim secie wszedł na zmianę. Mecz zakończył z dorobkiem jednego punktu zdobytego asem serwisowym. Nie skończył żadnej z dwóch posłanych do niego piłek.

VC Dresden – Netzhoppers KW 1:3
(19:25, 16:25, 25:20, 20:25)

W pozostałych meczach Generali Unterhaching w trzech setach uległo VfB Friedrichshafen, a TV Bühl w czterech setach pokonało Evivo Duren, natomiast Moerser SC w pięciu partiach wygrało z EnBW TV Rottenburg. W tej kolejce nie grało CV Mitteldeutschland, które następny mecz rozegra 16 lutego z TV Ingersoll Bühl. Ostatnie spotkanie zespołu Artura Augustyna zakończyło się pewną wygraną nad VC Dresden 3:1.

Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej najwyżej w tabeli z „polskich” zespołów jest właśnie ekipa Artura Augustyna, która z 18 punktami plasuje się na szóstym miejscu. Można powiedzieć, że jest to solidny ligowy średniak, który nie notuje większych wpadek, a dodatkowo potrafi postawić trudne warunki gry czołowym zespołom i np. pokonał ekipę Friedrischafen, punktował dość regularnie i piął się w górę tabeli. Netzhoppers KW-Bestensee traci do CV Mitteldeutschland dwa punkty i jest ósmy, ale wciąż nie może być pewny awansu do fazy play-off. Jest to zespół, który pokazał, że należy się z nim liczyć, pokonując chociażby Evivo Duren, a w pewnym momencie zajmował nawet piąte miejsce w tabeli, tracąc je po m.in. porażkach z Generali Unterhaching i Moerser SC.

Szans na czołową ósemkę nie ma już na pewno VC Dresden, który z zaledwie czterema punktami zajmuje przedostatnią, dziesiątą pozycję, wyprzedzając tylko najsłabszy VCO Berlin (który nie zdobył jeszcze nawet punktu) i będzie musiał walczyć o utrzymanie.

W tabeli wyraźnie zaznaczyła się przewaga dwóch zespołów, aktualnego mistrza – Berlin Recycling Volleys i Generali Unterhaching, w którym występuje były zawodnik warszawskiej Politechniki Patrick Steuerwald. Obie drużyny zgromadziły odpowiednio 34 i 30 punktów i znacznie wyprzedzają VfB Friedrichshafen, który ma punktów 24. Pewnym zaskoczeniem może być na pewno dopiero siódma pozycja ostatniego rywala Delecty Bydgoszcz w pucharze Challenge – Moerser SC, ubiegłorocznego półfinalisty.