Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kaczyński: Musimy zagrać na luzie

Michał Kaczyński: Musimy zagrać na luzie

fot. archiwum

- Tylko w trzecim secie mieliśmy szansę na wygraną, bo pierwsze dwa były bez historii - powiedział po meczu z Jastrzębskim Węglem przyjmujący częstochowian, Michał Kaczyński. Dodał też, że teraz nie pozostaje im nic innego, jak walka o 9. miejsce.

Jastrzębski Węgiel jest jedynym zespołem z czołówki tabeli, z którym nie potrafiliście nawiązać walki. Z czego to wynika?

Michał Kaczyński: – Ciężko powiedzieć, z czego to wynika. Z innymi zespołami potrafiliśmy zdobywać punkty i walczyć jak równy z równym, ale z Jastrzębskim Węglem nie udało nam się to. Zarówno w pierwszej części rundy przegraliśmy 0:3, tak i tutaj w Jastrzębiu Zdroju mecz zakończył się takim wynikiem. Szkoda, ale to był ostatni mecz i teraz przygotowujemy się do play-out z AZS-em Olsztyn. Mam nadzieję, że wygramy z tym zespołem.

Musicie żałować tym bardziej, że tydzień temu powalczyliście z ZAKSĄ, a tutaj mieliście swoje szanse w trzecim secie.– Tak czasem bywa. Mieliśmy swoją szansę w trzecim secie, ale nie potrafiliśmy jej wykorzystać. W zasadzie to tylko w trzecim secie mieliśmy szansę na wygraną, bo pierwsze dwie partie były bez historii. Szkoda, że tak wyszło, ale tak jak powiedziałem: teraz liczy się dla nas runda play-out.

Sami też nie ułatwialiście sobie zadania, bo tylko w pierwszych dwóch setach popełniliście 20 błędów własnych.

– Trudno mi powiedzieć, z czego to wynikło… Czasem przytrafiają się takie mecze, tak jak nam ten z Jastrzębskim Węglem, że popełnia się bardzo dużo błędów. My nie potrafiliśmy zrobić nic, żeby to poprawić. Tylko tyle mogę powiedzieć. Szkoda, że nie powalczyliśmy, bo na pewno bardzo chcieliśmy.

Jeśli mowa o play-out, to zaczynacie na wyjeździe. Czeka was trudne zadanie.

– Na pewno AZS Olsztyn to drużyna w naszym zasięgu. W Częstochowie mieliśmy szansę wygrać z nimi, ale jej również nie wykorzystaliśmy. Będziemy walczyć. Nie chcemy zakończyć sezonu na ostatnim, dziesiątym miejscu, więc jedyne, co nam pozostaje, to walka z olsztynianami o dziewiątą pozycję.

Czyli co musicie zrobić, żeby zająć to dziewiąte miejsce?

– Na pewno ciężko trenować, dobrze przepracować ten okres, który dzieli rundę zasadniczą i play-out. Musimy zagrać swoje, grać na luzie, zamiast się przejmować i myśleć przez cały czas, co musimy poprawić. Myślę, że wtedy będzie dobrze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved