Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukáš Ticháček: Awans do czwórki uspokoiłby nas

Lukáš Ticháček: Awans do czwórki uspokoiłby nas

fot. Cezary Makarewicz

Resovia Rzeszów i Skra Bełchatów po rundzie zasadniczej zajęły odpowiednio 4. i 5. miejsce, co oznacza, że w ćwierćfinałach dojdzie do rywalizacji mistrza z wicemistrzem kraju. - Ta Skra już nie jest taka mocna - ocenił Lukáš Ticháček.

W play-off wszystko zaczyna się od zera. Każdy ma takie same szanse na sukces. O tym, co już było, trzeba chyba zapomnieć.

Lukáš Ticháček: – Można tak powiedzieć. Ale to, jak grasz w rundzie zasadniczej, zawsze jest w głowie. Ciężko też zapomnieć o tym od razu i za siedem dni zagrać na poziomie finałowym. To nie jest łatwe.

Ten wasz ćwierćfinał ze Skrą Bełchatów będzie jednak pojedynkiem drużyn, które znajdują się w podobnym położeniu. Oni też sezon zasadniczy mieli słaby.– I tak samo jak my mają w głowach, że to ostatnia szansa, by jakoś ten sezon uratować i myślę, że będzie walka na całego. Nie ma co liczyć na to, że zadecydują trzy mecze. To będzie walka do ostatniej piłki i może to potrwać.

W obu zespołach z formą było w tym sezonie różnie. Decydująca może być więc dyspozycja dnia. Komu wyjdzie mecz, ten wygra.

– Dokładnie. Może być tak, że Wlazłemu coś „strzeli” i zagra w odpowiednim momencie znakomicie, wygra mecz. Tak samo u nas może ktoś odpalić, np. Zibi czy ktoś inny. A jeśli tak będzie w kolejnym meczu, to taki gracz pociągnie zespół i go wygra.

Lubicie grać ze Skrą?

– Od poprzedniego sezonu mecze ze Skrą są już inne. Ta Skra już nie jest taka mocna, ale będzie walczyć. Czy lubimy? Nie można tak odpowiedzieć. Oni będą walczyć na całego i naprawdę będzie trudno.

– To na pewno najgorszy przeciwnik, na jakiego mogliśmy trafić w pierwszej rundzie. Można było grać z nimi np. w finale.

Ale jak się ewentualnie taką przeszkodę pokona, później może być łatwiej?

– Nie myślę, że łatwiej. Bydgoszcz wygrała rundę zasadniczą, na pewno nie jest słaba. Awans do czwórki jednak na pewno by nas uspokoił, ale na razie trzeba zrobić pierwszy krok, myśleć tylko o Skrze.

*Rozmawiał Marcin Lew
*Więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved