Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > I liga K: Silesia Volley pokonała rywala zza miedzy

I liga K: Silesia Volley pokonała rywala zza miedzy

W Mysłowicach odbył się rozgrywany awansem mecz 20. kolejki I ligi kobiet, w którym miejscowa Silesia Volley podejmowała uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca. Zdecydowanie lepsze okazały się miejscowe, wygrywając w trzech setach.

Dość nietypowo, bo we wtorek, rozegrano mecz 20. kolejki I ligi kobiet pomiędzy Silesią Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów a SMS-em PZPS I Sosnowiec. Wszystko za sprawą wyjazdu podopiecznych Andrzeja Pecia do macierzystych klubów, które w najbliższy weekend będą walczyć o awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorek. Przed meczem powodów do niepokoju nie brakowało w obozie Ślązaczek, które do pojedynku z uczennicami przystąpiły w mocno okrojonym składzie. W szeregach Silesii Volley zabrakło Karoliny Polak, która rano miała USG łokcia. – Po tym, jak na treningu Karolina próbowała zablokować Basię Susek, dzisiaj rano wciąż odczuwała ból. Woleliśmy chuchać na zimne, stąd wizyta naszej rozgrywającej w szpitalu. Do tego nałożyła się absencja Gabrysi Borawskiej, którą zmogła grypa – tłumaczył Sebastian Michalak. – To kwestia dwóch, trzech dni przeleżenia w łóżku i wszystko powinno być już w porządku – dodał szkoleniowiec silesianek.

Problemy kadrowe Silesii Volley sprawiły, iż trener Michalak na przyjęciu miał tylko dwie zawodniczki: Dominikę Najmrocką i Justynę Sachmacińską. – Bardzo obawiałem się o tę pozycję. Gdyby jednej z dziewczyn coś się stało, nasza sytuacja nie byłaby ciekawa – szczerze przyznał Sebastian Michalak. – Co prawda w sobotę do Krakowa wzięliśmy mocno przeziębioną Gabrysię (Borawską – przyp. red.), ale wówczas jedynie uzupełniła nasz skład. Dzisiaj wysoka gorączka wykluczyła ją z gry – wyjaśnił szkoleniowiec Silesii Volley.

Tymczasem zespół z Górnego Śląska rozpoczął spotkanie z SMS-em z wysokiego „C”. Podopieczne Andrzeja Pecia wyraźnie myślami były przy turniejach o mistrzostwo Polski juniorek. Przy Bończyka błyskawicznie zrobiło 10:2 dla miejscowych, w czym spora zasługa Sylwii Andrysiak, która skutecznie odrzuciła od siatki uczennice z Zagłębia. Po chwili było 13:5, a gdy mysłowicko-chorzowska drużyna prowadziła 20:8, stało się jasne, że premierowa odsłona meczu nie będzie miała długiej historii. W istocie tak się stało, bowiem silesianki wygrały seta numer jeden 25:11.

Druga partia również toczyła się pod dyktando miejscowych. Podopieczne Sebastiana Michalaka otworzyły seta prowadząc 5:0 i 8:2. – Bardzo nie lubię, gdy wygrywa się pierwszego seta zbyt łatwo. Wówczas może stać się coś niedobrego. I tak właśnie stało się w drugiej odsłonie meczu – relacjonował trener Michalak. – Dziewczyny się rozluźniły i chyba zbyt szybko uwierzyły, że set jest wygrany – dodał. Wysoka przewaga silesianek zaczęła gwałtownie topnieć za sprawą „brazylijek” Aleksandry Wójcik. Gospodynie nie kompletnie nie radziły sobie z zagrywką wychowanki MKS-u Świdnica i po chwili zrobiło się 22:20. Końcówka partii należała do Ślązaczek, które wygrały 25:21.

Trzecia odsłona meczu była najbardziej wyrównana. Oba zespoły szły niemal punkt za punkt, ale wciąż minimalnie lepszym zespołem była Silesia Volley, odskakując na 9:6. Kiedy w polu serwisowym pojawiła się Wójcik, w obozie miejscowych ponownie „zaczęły się schody”. Trzy błędy w przyjęciu, dwa autowe ataki i na tablicy wyników było 11:9 dla SMS-u PZPS. Po czasie na żądanie szkoleniowca Silesii Volley, Ślązaczki przebudziły się, wychodząc, dzięki serwisom Najmrockiej, na prowadzenie 13:11. – Od tego momentu mecz był już pod naszą kontrolą. Wkrótce odskoczyliśmy na 23:15 i mimo że sosnowiczanki dokonały jeszcze zrywu (23:19), pewnie wygraliśmy 25:19 – zakończył Sebastian Michalak.

Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów – SMS PZPS I Sosnowiec 3:0
(25:11, 25:21, 25:19)