Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Glenn Hoag: Gdybym był Castellanim, zrobiłbym to samo

Glenn Hoag: Gdybym był Castellanim, zrobiłbym to samo

fot. archiwum

- Wszystkie zespoły, które grają w Lidze Mistrzów, walczą na kilku frontach i w pewnym momencie po prostu nie dają rady - mówi na łamach Przeglądu Sportowego kanadyjski trener Arkasu Izmir - Glenn Hoag.

W pierwszym meczu pomiędzy ZAKSĄ i Arkasem do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W dodatku kontuzji nabawił się lider tureckiego zespołu – Liberman Agamez. Jak się okazuje, uraz był niegroźny. – Mieliśmy wiele kontuzji w tym sezonie, lecz o dziwo przed rewanżem z ZAKSĄ nie borykamy się z większymi problemami. Agamez jest gotów wyjść w podstawowym składzie – przyznaje kanadyjski szkoleniowiec. W kędzierzyńskiej hali jednak to nie Agamez przysporzył najwięcej problemów polskiej ekipie. Znakomite spotkanie rozegrał wówczas reprezentant Kanady – Gordon Perrin. – Perrin trafił do nas przed dwoma laty, razem z Justinem Duffem. Klub chciał, bym wychował młodych zawodników, a ja postawiłem właśnie na nich. Jest on doskonale przygotowany atletycznie i nie ma słabych punktów. Musi jednak jeszcze wiele się uczyć i sporo pracować – ocenia Hoag.

Przed rewanżem trener Daniel Castellani dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom, dlatego też w meczu ligowym nie wystąpiły najważniejsze ogniwa kędzierzynian. W rezultacie ZAKSA przegrała mecz z Effectorem Kielce i straciła drugie miejsce w tabeli na rzecz Jastrzębskiego Węgla. – Szykuje się wielka bitwa, więc gdybym był Castellanim, zrobiłbym to samo. Wszystkie zespoły, które grają w Lidze Mistrzów, walczą na kilku frontach i w pewnym momencie po prostu nie dają rady. Musicie to zrozumieć. Zresztą Castellani to mój przyjaciel i wielki trener – kończy Glenn Hoag.

*Autorem wywiadu jest Kamil Składowski
** Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym”źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved