Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > W Młodej Lidze SMS nadal rządzi, bełchatowianie pną się w górę

W Młodej Lidze SMS nadal rządzi, bełchatowianie pną się w górę

fot. archiwum

W 20. kolejce Młodej Ligi zostały rozegrane tylko cztery spotkania - mecz Delecty Bydgoszcz z Treflem Gdańsk przełożono na 17 lutego. Wszystkie pojedynki zakończyły się trzysetowymi wynikami, a w aż trzech triumfowali gospodarze.

Młodzi rzeszowianie wzięli rewanż na swoich rówieśnikach z Warszawy za porażkę z pierwszej części rundy zasadniczej i pokonali ich 3:0. Gospodarze rozpoczęli spotkanie z wysokiego C, lecz podopieczni Krzysztofa Wójcika szybko odrobili straty, nawiązując z nimi wyrównaną walkę. Ostatecznie jednak premierowa partia padła łupem miejscowych, a różnicę na ich korzyść zrobiła lepsza dyspozycja w ataku. Podbudowani zwycięstwem rzeszowianie w kolejnych dwóch setach dyktowali już warunki, deklasując swych przeciwników. Porażka z ekipą Resovii Rzeszów spowodowała, iż warszawscy gracze spadli na szóstą pozycję w tabeli. Należy jednak zauważyć, iż stołeczni grali w mocno okrojonym składzie, a na pozycji libero wystąpił nominalny rozgrywający drużyny.

Resovia Rzeszów – MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 3:0
(25:23, 25:14, 25:15)

Składy zespołów:
Resovia: Kędzierski (3), Jakubek (6), Szalacha (12), Pałka (9), Kozdroń (8), Mordyl (5), Woś (libero) oraz Komenda, Dudziński, Depowski (1), Gąsior i Matuła
AZS: Dmowski (2), Obermeler (6), Monkiewicz (1), Sobolewski (14), Smoliński (5), Turkot (4), Skwarek (libero) oraz Cichocki (1)
 

Dość niespodziewanie jastrzębscy gracze od początkowych akcji meczu z częstochowskim AZS-em narzucili rywalom spod Jasnej Góry własne warunki. Nie trwało to jednak długo, bowiem przyjezdni dość szybko odnaleźli rytm, poprawili zagrywkę i wystrzegali się błędów własnych, w wyniku czego objęli prowadzenie 1:0 w całym meczu. Jastrzębianie najbliżej pokonania częstochowian byli w drugiej partii, lecz w jej końcówce zabrakło im spokoju i opanowania, co wykorzystali bardziej doświadczeni goście. Podłamani takim obrotem spraw podopieczni Jarosława Kubiaka w trzeciej odsłonie potyczki nie stanowili już większego zagrożenia dla przyjezdnych, którzy odnosząc kolejne zwycięstwo zainkasowali cenne trzy punkty do ligowej tabeli.

Jastrzębski Węgiel – Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 0:3
(18:25, 23:25, 15:25)

Składy zespołów:
Jasstrzębski Węgiel: Banasiak (4), Zborowski (3), Nawrocki (10), Pihan (9), Matula, Sławiński (5), Piotrowicz (libero) oraz Smolana (1), Formela (5), Grad, Krygiel (2) i Łączny (libero)
AZS: Kotas (4), Marcyniak (8), Kaczyński (10), Hebda (13), Bociek (7), Janusz (2), Bik (libero) oraz Piechocki (3)


Większych problemów z pokonaniem olsztynian nie mieli zawodnicy drużyny ze Spały. Uczniowie SMS-u uporali się z przeciwnikami w nieco ponad godzinę, przez cały czas trwania spotkania dyktując warunki. Co prawda siatkarze z Warmii, jeśli chodzi o element ataku, stanowili dla gospodarzy równorzędnych rywali, a blokiem zdobyli nawet o trzy oczka więcej, to jednakże nie potrafili sobie poradzić z zagrywką kadrowiczów. Miejscowi bowiem punktowali tym elementem jedenastokrotnie, znacznie utrudniając przyjezdnym wyprowadzenie własnych akcji. Co więcej, przysłowiowym gwoździem do trumny olsztynian były ich błędy własne, gdyż sami oddali rywalom aż trzydzieści dwa punkty.

SMS PZPS Spała – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:19, 25:18, 25:20)

Składy zespołów:
SMS: Siek (6), Zwiech (2), Gajdek (14), Kramer (10), Borończyk (6), Maziarz (5), Bućko (libero)
AZS: Kluchciński (6), Urbanowicz (7), Guzewicz (2), Kochanowski (5), Wróbel (6), Bednarczyk (3), Gnatowski (libero) oraz Ruszczyk (6), Kozłowski (3), Perzanowski i Kurmin


 

Trzech setów potrzebowali także bełchatowianie, by rozprawić się z rywalami z Kielc. Gospodarze spotkania już od pierwszych akcji pokazali, kto jest bezapelacyjnym faworytem tego pojedynku i bezlitośnie punktowali swych rywali, a ich główną bronią były przede wszystkim zagrywka oraz blok. Kielczanie, wykorzystując rozluźnienie, które wkradło się w szeregi miejscowych, w trzeciej partii podjęli ryzyko, nawiązując walkę z przeciwnikami. Bełchatowianie nie zamierzali jednak wypuszczać zwycięstwa z rąk i za sprawą dobrej dyspozycji w ataku postawili kropkę nad „i”.

Skra Bełchatów – Effector Kielce 3:0
(25:17, 25:14, 25:21)

Składy zespołów:
Skra: Maćkowiak (5), Konieczny (9), Markiewicz (12), Pietrzak (13), Bogus (6), Zugaj (4), Turoboś (libero) oraz Rośniak
Effector: Wilczyński (3), Plutka (10), Kryniewski, Imiołek (4), Wasilewski (8), Kurowski oraz Pobocha (libero) i Koźdub (1)

Mecz Delecty Bydgoszcz z Treflem Sopot odbędzie się 17 lutego o godzinie 16.

Zobacz również:
Wyniki 20. kolejki oraz tabela Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved