Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Wika: Przypieczętowaliśmy pierwsze miejsce

Marcin Wika: Przypieczętowaliśmy pierwsze miejsce

Bydgoszczanie przyjechali do Olsztyna po zwycięstwo za trzy punkty i zadanie wykonali w stu procentach. - Przede wszystkim chcieliśmy zaprzeczyć wszelkim spekulacjom - komentował spotkanie przyjmujący liderów tabeli, Marcin Wika.

Ten mecz miał udowodnić, że zasługujecie na pierwsze miejsce w tabeli i udanie zamknąć rundę zasadniczą?

Marcin Wika:Przede wszystkim chcieliśmy zaprzeczyć wszelkim spekulacjom, że przyjedziemy do Olsztyna i odpuścimy ten mecz. Chcieliśmy go wygrać i zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie trudne zadanie, bo AZS Olsztyn jest bardzo dobrą drużyną. Wygraliśmy, cieszymy się z tego bardzo, bo przypieczętowaliśmy pierwsze miejsce po udanej dla nas rundzie zasadniczej.

Spotkanie przebiegało pod wasze dyktando. Przez pierwsze dwa sety praktycznie nie daliście akademikom szans na zbudowanie swojej gry.

Od początku dobrze weszliśmy w to spotkanie. Mieliśmy pod kontrolą i Bartka Krzyśka, i Wojtka Ferensa. Nie pozwoliliśmy im rozwinąć skrzydeł, wykluczyliśmy ich z boiska i to nam trochę ułatwiło zadanie w tym meczu.

Do Serbii na mecz Pucharu Challenge pojechał drugi skład i niestety przegraliście tam 0:3…

Mieliśmy jakieś drobne problemy zdrowotne i trener podjął taką decyzję, że zostaniemy w Polsce i kto będzie mógł, to potrenuje. Jednak ten czas poświęciliśmy przede wszystkim na podleczenie się. Wkraczamy teraz w najważniejszą fazę, zaczynają się play-offy i chcemy być w stu procentach zdrowi. Przed nami w środę mecz rewanżowy. Będziemy chcieli wygrać to spotkanie, a potem złotego seta.

Waszym przeciwnikiem w fazie play-off będzie Lotos Trefl Gdańsk. Jak nastawiacie się na tego rywala?

Jest to nieobliczalna drużyna. Będą to z pewnością ciężkie boje. Co prawda dwa razy w rundzie zasadniczej z nimi wygraliśmy, więc mamy nadzieję, że wygramy z nimi i w fazie play-off.