Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Wszystko jest możliwe

Maciej Zajder: Wszystko jest możliwe

fot. Cezary Makarewicz

- Na pewno po takim spotkaniu będziemy mogli z podniesionymi głowami wrócić do Warszawy i czekać na przeciwnika w play-off - mówi Maciej Zajder, środkowy Politechniki Warszawskiej. Akademicy nadal nie znają przeciwnika w pierwszej rundzie play-off.

Jako pierwsze chyba muszę zadać to samo pytanie, które zadałam Krzysztofowi Wierzbowskiemu tydzień temu. Jak się czujesz po pierwszym meczu po dłuższej przerwie?

Maciej Zajder:Przede wszystkim czuję się szczęśliwy, że wreszcie mogłem wrócić na parkiet, trochę mniej szczęśliwy jestem z obecnej formy, jednak miesiąc bez takiego treningu typowo siatkarskiego, tylko siłowego i jakichś innych zajęć, które byłem w stanie wykonywać, robi swoje. Moja forma jest daleka od wysokiej, w której chciałbym być, ale jest jeszcze tydzień czasu do play-off, później też jest przerwa i mam nadzieję, że w miarę upływu czasu będę czuł się coraz lepiej.

Wracając do tego dzisiejszego meczu – wygląda na to, że ze Skrą bardzo lubicie grać tie-breaki.Faktycznie, dzisiaj pomimo naszych problemów kadrowych i naszej dyspozycji po ciężkich treningach, które mieliśmy właśnie przygotowując się do play-off, udało się osiągnąć całkiem niezły rezultat, bo ugrać dwa sety w Bełchatowie, to nie zdarza się codziennie. Skra grała momentami swoim najmocniejszym składem, także cieszy to tym bardziej, że podjęliśmy walkę i ten mecz tak wyglądał. Naprawdę bardzo się z tego cieszymy.

Co do problemów kadrowych – w składzie zabrakło Fabiana Drzyzgi. Czy wiesz może czym była spowodowana jego nieobecność?

Fabian na pewno przejdzie jeszcze szczegółowe badania i wtedy będziemy mogli powiedzieć coś więcej. Na razie wiemy tyle, że nie mógł uczestniczyć dzisiaj w meczu.

W jego miejsce zagrał Nemanja Stefanović i spisał się nieźle.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że Nemanja miał w końcu okazję zagrać cały mecz. Uważam, że wywiązał się ze swoich obowiązków i może być zadowolony z tego spotkania.

Wynik tego meczu i tak nie zmieniłby waszej pozycji w tabeli, ale naprawdę włożyliście w to spotkanie dużo serca.

Najgorsze, co można było zrobić, to przyjechać tutaj, położyć się na parkiecie i czekać jak nas Skra zleje. U nas ostatnio też było trochę więcej porażek niż zwycięstw, w związku z tym chcieliśmy się lepiej poczuć psychicznie i na pewno po takim spotkaniu, po walce, będziemy mogli z podniesionymi głowami wrócić do Warszawy i czekać na przeciwnika w play-off.

Wszyscy myśleli, że będziecie grać w play-off z Jastrzębskim Węglem, a tymczasem może się okazać, że zagracie z ZAKSĄ.

Jest to bardzo prawdopodobne, wszystko jest możliwe i nie można być w życiu niczego pewnym, oprócz tego, że podatki trzeba płacić. Tak więc sytuacja teraz jest rozwojowa. Czekamy na wyniki spotkań i zobaczymy, co to będzie.

Co sądzisz o tym, że spotkania ostatniej kolejki są rozgrywane przez cztery dni, a ten ostatni mecz, po którym dowiecie się z kim gracie, jest dopiero w poniedziałek?

Pani redaktor sama sobie odpowiedziała na to pytanie, co można myśleć o takiej kolejce i o takim spotkaniu? Nie wspomnę o tym, że różne wyniki mogły wpływać różnie na układ tabeli i to nie chodzi nawet o pary play-off, ale o to kto w ogóle w tym play-off będzie, także chociażby z racji tego te mecze powinny być o jednej godzinie. Natomiast drugi problem jest typowo organizacyjny, bo właśnie dopiero w poniedziałek dowiemy się z kim i w jakim terminie będziemy grali. Wiadomo, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle uczestniczy jeszcze w rozgrywkach Ligi Mistrzów i to też będzie sytuacja, która będzie wymagała ukłonu w ich stronę, by mogli się do tych spotkań jak najlepiej przygotować, bo wiadomo, że wszystkim w Polsce zależy, żeby wypadli jak najlepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved