Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ireneusz Mazur: 9. miejsce Indykpolu nie jest zadowalające

Ireneusz Mazur: 9. miejsce Indykpolu nie jest zadowalające

fot. archiwum

- Ostateczny rezultat, czyli 9. miejsce na koniec rundy zasadniczej, nie jest jednak zadowalający. Mimo że PlusLiga jest zamknięta i nikt z niej nie spada, pozostaje niedosyt - mówi o wynikach Indykpolu AZS-u Olsztyn Ireneusz Mazur.

Jak pan ocenia rundę zasadniczą w wykonaniu siatkarzy z Olsztyna?

Ireneusz Mazur:Ekipa z Olsztyna parokrotnie pokazała dużą waleczność i determinację, wygrywając nawet z przeciwnikami wyżej notowanymi. Ostateczny rezultat, czyli 9. miejsce na koniec rundy zasadniczej, nie jest jednak zadowalający. Mimo że PlusLiga jest zamknięta i nikt z niej nie spada, pozostaje niedosyt. Tym bardziej, że w play-off zagra Effector Kielce, który budowany był na zasadzie łapanki. Działacze tego klubu nie mieli pewności, że w ogóle wystartują w lidze, a osiągnęli wynik lepszy od AZS.

Po raz kolejny AZS może podziękować władzom PlusLigi za decyzję o zamknięciu rozgrywek. Nikt nie spadnie i nikt nie awansuje…Nie sądzę, żeby lepszym pomysłem była gra w PlusLidze Czarnych Radom czy BBTS Bielsko-Biała (najlepsze ekipy zaplecza ekstraklasy – przyp. red.). Z całym szacunkiem dla tych klubów, ale każda drużyna, która chce występować na najwyższym szczeblu rozgrywek, musi budować taki skład, który zagwarantuje odpowiedni poziom. Myślę, że w Olsztynie właśnie tak jest. AZS zajął 9. miejsce na koniec rundy i czy chcemy, czy nie, to kibice, zawodnicy, działacze oraz szkoleniowcy muszą dokonać weryfikacji swojej pracy. Na pewno taki wynik nie jest na miarę oczekiwań i ambicji.

Teraz przed olsztynianami batalia o 9. miejsce z AZS Częstochowa. Nie uważa pan, że pomysł rozgrywania takich spotkań jest pozbawiony sensu?

Nie wiem, czy mam rację, ale odkąd PlusLiga jest zamknięta i nie ma niebezpieczeństwa spadku drużyn, niepotrzebnie marnuje się czas na takie mecze. Lepiej poświęcić go na rehabilitację czy powrót zawodników do zdrowia. Tymczasem kluby ponoszą kolejne koszta, a ja to wszystko oceniam na podstawie własnego doświadczenia.

* rozmawiał Maciej Nowocień (gazeta.pl)

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved