Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ćwierćfinaliści mistrzostw Polski juniorów już w komplecie

Ćwierćfinaliści mistrzostw Polski juniorów już w komplecie

fot. archiwum

W miniony weekend w ośmiu miastach Polski 32 ekipy walczyły o bilety do ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorów. Na tym etapie rozgrywek dwoma zespołami w turnieju mogą pochwalić się Jastrzębski Węgiel, Chemik Bydgoszcz oraz AKS Rzeszów.

Grupa pierwsza rozgrywała swoje mecze w Międzyrzeczu. Pierwszego dnia zwycięstwa odniosły zespoły z Kamiennej Góry i Pyrzowic, które w końcowym rozrachunku uplasowały się na dwóch premiowanych awansem miejscach. Co prawda w bezpośrednim pojedynku pomiędzy tymi drużynami lepsi okazali się zawodnicy Żaka Pyrzowice, jednak stosunek małych punktów zdecydował o zwycięstwie w grupie SIL KUS-KUS Kamiennej Góry. W grupie drugiej aż trzy zespoły uzyskały tę samą ilość punktów – 5, a więc o udziale w kolejnej rundzie rozstrzygało ratio. Tym oto sposobem w ćwierćfinale mistrzostw Polski zobaczymy juniorów z Nafty Piła oraz Tęczy Krosno Odrzańskie, którzy wybiorą się kolejno do Warszawy i Świdnika.

Malbork okazał się przyjaznym miastem dla zawodników z UKS Tempo-25 Olsztyn, którzy wygrywając wszystkie trzy mecze, bez problemu zakwalifikowali się do kolejnej rundy rozgrywek. Także gospodarze wykorzystali atut grania we własnej hali i dzięki zwycięstwom nad AZS OŚ Toruń oraz BAS Białystok w nadchodzący weekend powalczą w Gostyniu. Chemik Olsztyn i Chemik I Bydgoszcz to kolejne drużyny, które uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów. Olsztynianie, grający na swoim terenie, najpierw pokonali po pięciosetowej walce MOS Wola Warszawa, następnie 3:0 SPS Lębork, zaś Chemika Bydgoszcz stosunkiem setów 3:1. Mimo porażki z gospodarzami, bydgoski klub może się pochwalić aż dwoma zespołami w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

Grupa piąta, w której rywalizowały drużyny z Warszawy, Jastrzębia, Łodzi i Chełma, okazała się szczęśliwa dla dwóch pierwszych zespołów. Zawodnicy Metra Warszawa wygrali wszystkie swoje spotkania 3:0, dzięki czemu cieszyli się z awansu do następnej rundy przed własną publicznością. Także młodzi adepci Akademii Siatkówki Jastrzębskiego Węgla dołączyli do swoich o rok starszych kolegów, którzy zakwalifikowali się jako mistrzowie Śląska i już w najbliższy weekend zagrają w Nowej Soli.  W Międzyrzecu Podlaskim o awans walczono do ostatniej piłki. Zarówno RCS Czarni Radom, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, jak i gospodarze – UKS Międzyrzecka Trójka LO Sikorski zdobyli po 5 punktów, aby więc rozstrzygnąć, które z zespołów powalczą w ćwierćfinał, niezbędne było ratio. System ten okazał się łaskawszy dla radomian oraz międzyrzeczan, którzy powalczą odpowiednio w Krakowie oraz Rzeszowie.Do Gdańska wybiorą się siatkarze z TS Volley Rybnik. Dzięki dwóm zwycięstwom 3:0 wywalczyli pierwsze miejsce w grupie 7. Także zawodnicy z Andrychowa, pokonując AZS PWSZ Nysa oraz LTS Feniks Leżajsk, zapewnili sobie grę w ćwierćfinałach. AKS V LO Rzeszów to kolejny klub, który zagwarantował sobie dwa miejsca w dalszej fazie rozgrywkowej. Drugi zespół wykorzystał atut własnej hali i wywalczył awans, ulegając jedynie zwycięzcom grupy – Norwidowi Częstochowa. Rzeszowianie w związku z tym już w najbliższych dniach wybierają się do Warszawy, natomiast zawodnicy spod Jasnej Góry dołączyli do grupy 6., świdnickiej.

Zobacz również:
Wyniki 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved