Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Dwa punkty zostają w Muszynie

ORLEN Liga: Dwa punkty zostają w Muszynie

Wynik ostatniego spotkania rundy zasadniczej w ORLEN Lidze nie miał już żadnego wpływu na końcową kolejność. Być może dlatego muszynianki dały sobie urwać dwa sety, jednak potem wróciły do gry i wygrały mecz z Budowlanymi Łódź 3:2.

Początek spotkania był wyrównany (2:2, 4:4). Na pierwszej przerwie technicznej muszynianki prowadziły 8:4 i czteropunktowa przewaga utrzymywała się po powrocie na parkiet (11:7). Błędy własne gospodyń spowodowały, że ekipa z Łodzi wyrównała stan seta 11:11, a chwilę później wyszła na prowadzenie 12:11. Na drugiej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 16:15. Po przerwie przewaga Budowlanych wzrosła do czterech „oczek” (19:15). Mineralne nie potrafiły przyjąć zagrywek Magdaleny Piątek. Wicemistrzynie Polski starały się odrobić straty. Zniwelowały przewagę do dwóch punktów (21:23). Jednak przyjezdne nie „wypuściły” przewagi z rąk, zdobyły dwa kolejne punkty i mogły cieszyć się z wygrania pierwszego seta 25:21.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia ekipy z Łodzi 3:0. Mineralne odrobiły straty, wyrównując 6:6. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarki z Łodzi prowadziły jednym punktem (8:7). Po przerwie ekipa Budowlanych zbudowała czteropunktową przewagę (12:8). Gospodynie odrobiły straty (12:12), a następnie wyszły na prowadzenie 14:12. Jednak to przyjezdne prowadziły na drugiej przerwie technicznej 16:14. Przewaga łodzianek utrzymywała się również po przerwie (18:15, 20:16, 22:18). Mineralne zniwelowały stratę do jednego „oczka” (23:24), ale budowlane wykorzystały piłkę setową i wygrały 25:23.

Trzeci set zaczął się po myśli lidera ORLEN Ligi, który prowadził 3:1. Zespół z Łodzi wyrównał 4:4. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły 8:4. Czteropunktowa przewaga utrzymywała się po przerwie (10:6, 13:9). Podczas drugiej przerwy technicznej na tablicy wyników widniało prowadzenie gospodyń 16:13. Muszynianki powiększały przewagę (19:13, 21:14). Tak dużej przewagi dziewczyny z Muszyny nie zmarnowały. Wygrały trzecią partię 25:22.

Na początku czwartej partii mineralne wypracowały sobie dwa „oczka” przewagi (3:1, 4:2). Na pierwszej przerwie technicznej siatkarki z południa kraju posiadały pięć „oczek” przewagi (8:3). Muszynianki powiększały dystans (11:4, 14:5), głównie dzięki dobrej postawie z polu zagrywki. Na drugiej przerwie technicznej przewaga Banku BPS Muszynianki Fakro wynosiła już dziewięć punktów (16:7). Wysokie prowadzenie muszynianek utrzymywało się również po powrocie na parkiet (18:8, 20:9). Siatkarki z Muszyny kontrolowały sytuację na boisku i bez problemów wygrały czwartego seta 25:11.

Tie-breaka lepiej rozpoczęły gospodynie, które wyszły na prowadzenie 4:1. Przy zmianie stron siatkarki z Muszyny prowadziły 8:4. Budowlane zniwelowały straty do dwóch punktów (7:9), ale mineralne szybko odbudowały wysoką przewagę (12:7), której nie oddały do końca seta, wygranego 15:11.

MVP: Aleksandra Jagieło (Muszynianka Muszyna)