Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Graliśmy bohatersko i odważnie

Jakub Bednaruk: Graliśmy bohatersko i odważnie

fot. Cezary Makarewicz

Mecz pomiędzy Skrą a Politechniką, który nic nie mógł już zmienić w układzie tabeli, był niezwykle zacięty. - Cieszymy się, że zagraliśmy pięć setów, bo przyjechaliśmy tu w dniu meczu - powiedział na pomeczowej konferencji kapitan stołecznej drużyny.

Na pomeczowej konferencji kapitanowie wymienili zwroty grzecznościowe, dziękując sobie za wzajemną rywalizację i gratulowali gry. Krzysztof Wierzbowski podkreślił również, że pięciosetowy pojedynek był dobrym wstępem do play-off. – Z Bełchatowem mecze zawsze były długie i dobrze, że przed play-off mogliśmy zagrać tak długie spotkanie. Mamy dużo materiału i trzeba wyciągnąć wnioski. Teraz czekamy na naszego rywala już w fazie play-off – zakończył.

O trochę głębszą analizę spotkania pokusili się natomiast szkoleniowcy. Trener gości pomimo porażki był bardzo zadowolony, przede wszystkim z woli walki jaką zaprezentowali jego zawodnicy. – Dzisiaj graliśmy różnie, ale chodzi o to, że graliśmy bohatersko i odważnie, z tego jestem dumny. Było parę błędów technicznych, taktycznych, ale dzisiaj dla mnie to nie problem. Graliśmy od początku do końca o zwycięstwo z taką wolą walki, którą ja bym chciał widzieć co tydzień. Każdy z zawodników może wejść do szatni i powiedzieć, że zrobił wszystko, żeby ten mecz wygrać. Nie udało się, zespół Skry był lepszy, ale my zrobiliśmy wszystko, żeby ten mecz wygrać, tyle ile potrafiliśmy na dzisiaj – podsumował Jakub Bednaruk.

Trener Jacek Nawrocki również był zadowolony z postawy swojej drużyny, szczególnie z tego, że po mocniejszych treningach przygotowujących zawodników do gry w play-off wytrzymali trudy tak długiego spotkania i w kluczowym momencie utrzymali koncentrację. – W naszym wykonaniu to mecz po takim dosyć ciężko przepracowanym okresie, myślę tutaj o tym ostatnim tygodniu. O dziwo, zimną głowę zachowaliśmy w tych setach, w których byliśmy już najbardziej zmęczeni czyli w secie czwartym i piątym. Wcześniej znowu przydarzały nam się momenty, gdzie można było przeciwnika sięgnąć i ograć, ale nie potrafiliśmy tego robić. Myślę, że jest to dobry mecz jak na ostatnie spotkanie przed fazą play-off – zakończył szkoleniowiec bełchatowian. Bednaruk mówił także o problemach zdrowotnych swoich zawodników oraz wyraził nadzieję, że przed play-off uda się większość z nich rozwiązać. – Mamy swoje problemy, dzisiaj przyjechaliśmy bez Fabiana Drzyzgi, który się trochę leczy, chcemy, żeby był w pełni zdrowy na play-off. Grzesiek Szymański trenował dwa dni, więc dzisiaj porozmawialiśmy i uzgodniliśmy, że zagra seta, może półtora. Wszystko wskazuje na to, że poza Adamajtisem, wyjdziemy pełnym składem na play-off, co mnie bardzo cieszy – zakończył szkoleniowiec Politechniki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved