Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Przerwana zwycięska passa, kaliszanie utonęli w Morzu

II liga M: Przerwana zwycięska passa, kaliszanie utonęli w Morzu

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin pokonali na własnym parkiecie 3:0 MKS Kalisz, tym samym przerwali zwycięską passę rywali. Obecnie podopieczni trenera Dolińskiego tracą tylko 1 punkt do ostatniego przeciwnika, który wciąż jest wiceliderem.

Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie. Wygrana za trzy punkty przyjezdnych umocniłaby ich na drugim miejscu po rundzie zasadniczej. Nie było to nierealne, bowiem podopieczni Mariana Durleja mieli za sobą siedem zwycięstw z rzędu, a ponadto w dwóch ostatnich latach ze szczecińskiego parkietu podnosili trzy punkty. Z kolei ewentualna porażka bardzo komplikowałaby życie gospodarzom, bowiem ich gra w play-off stanęłaby wówczas pod znakiem zapytania. Dodatkowo szczecinianie mieli za sobą nieudany mecz we Wrześni, więc tym bardziej zależało im na triumfie. Jak widać, obie drużyny miały o co grać, a spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie.

Początek spotkania był udany dla gospodarzy, którzy po ataku w antenkę gości objęli prowadzenie 3:1. Później wielokrotnie kaliszanie mieli okazję na doprowadzenie przynajmniej do remisu, ale brakowało im skuteczności w ataku, a szczecinianie dobrze grali blokiem (6:4). Kolejna czapa zachodniopomorskiej ekipy sprawiła, że miała ona już trzy punkty przewagi nad rywalami (10:7). Jednak z biegiem czasu przyjezdni zaczęli prezentować się coraz lepiej. Dobra gra Rohnki w połączeniu z asem serwisowym Łazarowicza spowodowała, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (11:11). Gdy po punktowej zagrywce Koniecznego goście objęli pierwsze prowadzenie w meczu (18:17), wydawało się, że przejmują oni inicjatywę w premierowej odsłonie. Ale podopieczni Michała Dolińskiego nie zamierzali się poddawać. W końcówce powróciły stare demony kaliszan – uderzali oni po autach, a szczeciński blok zatrzymał Rohnkę, co w konsekwencji przełożyło się na zwycięstwo w inauguracyjnym secie siatkarzy Morza Bałtyk (25:23).

Pierwsze akcje drugiej partii należały również do podopiecznych Michała Dolińskiego, którzy po ataku Jakowczyka i autowym zbiciu Porady odskoczyli od przeciwników na trzy oczka (6:3). Wówczas o czas dla swojego zespołu poprosił Marian Durlej. Przyniósł on efekt, bowiem w kolejnych akcjach za wcześniejszą pomyłkę zrehabilitował się Porada, a przyjezdni zdołali odrobić straty (9:9). Chwilę później, po żółtej kartce dla przyjezdnych, gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie (13:11), ale bardzo szybko podali rękę przeciwnikom. Dwa autowe zbicia Tołoczki sprawiły, że minimalną przewagę uzyskali kaliszanie (16:15). Kolejna trudna zagrywka Koniecznego dała podopiecznym Mariana Durleja już dwa oczka przewagi nad gospodarzami (19:17). Jednak wówczas ponownie dał o sobie znać szczeciński blok (19:19). W końcówce walka toczyła się cios za cios, lecz zbicie ze środka Malinowskiego oraz pomyłka w ataku Porady spowodowały, że drugi set padł łupem zachodniopomorskiej ekipy (25:23).

W trzeciej odsłonie oba zespoły szły łeb w łeb do stanu 4:4. Wówczas po raz kolejny zadziałał blok gospodarzy, oczko ze środka dołożył Gnatek, a dzięki temu Morze Bałtyk wygrywało 8:4. W kolejnych minutach gospodarze powiększali przewagę. Gdy punktową zagrywką popisał się Zabłocki, a goście ponownie pomylili się w ataku, gospodarze prowadzili już 14:7. As serwisowy Tołoczki powodował, że zachodniopomorski zespół kontrolował boiskowe wydarzenia (17:10). Jednak w końcówce podopieczni trenera Dolińskiego nieco się rozluźnili. Rohnka na spółkę z Łazarowiczem próbowali jeszcze poderwać MKS do walki w tym secie, ale wielkopolską drużynę stać było tylko na częściowe zniwelowanie strat (20:23). Ostatnie słowo należało do szczecinian, którzy rozstrzygnęli tę część meczu na swoją korzyść 25:20.

Morze Bałtyk Szczecin – MKS Kalisz 3:0
(25:23, 25:23, 25:20)

Morze Bałtyk: Doliński, Jakowczyk, Gnatek, Malinowski, Zabłocki, Tołoczko, Słomka (libero) oraz Makar
MKS: Pękalski, Porada, Rohnka, Lipa, Konieczny, Łazarowicz, Wroniecki (libero) oraz Skadłubowicz, Ozdowski i Klimański