Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Juvenia wywozi komplet punktów z Wrocławia

II liga M: Juvenia wywozi komplet punktów z Wrocławia

Siatkarze Gwardii nie sprostali Juvenii Głuchołazy i przegrali na własnym terenie 1:3. Gospodarzom nie można odmówić woli walki, jednak nie wystarczyło to na trzecią drużynę w tabeli. Teraz wrocławianie muszą szukać punktów w każdym kolejnym meczu.

W pierwszym secie do stanu 3:3 gra toczyła się punkt za punkt. Błędy Arkadiusza Olejniczaka i Michała Nalborskiego pozwoliły gospodarzom na objęcie prowadzenia (5:3), a skuteczne ataki Łukasza Lubaczewskiego zapewniły wrocławianom przewagę w dalszej części tej partii. Gracze Juvenii zdołali po asie serwisowym Olejniczaka i punktowym bloku na Adrianie Bocianowskim doprowadzić do remisu (13:13), jednak dzięki dobrej grze podopiecznym Piotra Lebiody po raz kolejny udało się odskoczyć na kilka oczek. Przy stanie 20:18 dla gospodarzy o przerwę poprosił trener Juvenii, a zarazem jej przyjmujący, Arkadiusz Olejniczak. Czas ten wybił z uderzenia gwardzistów i po chwili było już 23:21 dla gości. Nadzieję na wyrównaną końcówkę dał jeszcze swoim kolegom Arkadiusz Jutrzenka, kończąc atak z prawego skrzydła, jednak kolejne akcje padły już łupem przyjezdnych, pozwalając im na zwycięstwo 25:23.

Początek drugiej partii to znowu zacięta gra. Początkowo dwupunktowe prowadzenie dał graczom z Głuchołaz niezastąpiony w tym spotkaniu Olejniczak. Jednak trudne zagrywki Krzysztofa Mazura, który zmienił na początku seta Bocianowskiego, oraz dobra gra na siatce gospodarzy pozwoliły im wypracować sobie wysoką przewagę (14:10). Seria błędów, m.in. autowe ataki Lubaczewskiego i Mazura, spowodowały kolejne wyrównanie. Od stanu po 19 gracze obu drużyn robili co mogli, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gospodarze dzielnie walczyli, obronili 5 piłek setowych, jednak nie potrafili wykorzystać swoich szans i po autowym ataku Piotra Deszcza ze zwycięstwa 32:30 mogli cieszyć się goście.

Trzeciego seta bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze Juvenii, sukcesywnie powiększając swoją przewagę. Przy stanie 4:2 na tablicy wyników pojawił się jednak rezultat 3:3, wydawało się, że było to po prostu małe przeoczenie osoby zmieniającej punkty, po reklamacji ze strony przyjezdnych stwierdzono, że jest to poprawny wynik. Przez dłuższą chwilę trwały rozmowy z sędziami, wynik jednak pozostał taki sam. Ta sytuacja wytrąciła z równowagi zawodników z Głuchołaz, zostali oni dwa razy zablokowani, do tego punktowy atak i zagrywkę dołożył Bocianowski. W dalszej części trzeciej partii wrocławianie utrzymywali dużą przewagę. Przy stanie 16:10 Olejniczak zaczął wprowadzać rezerwowych, aby dać podstawowym graczom chwilę wytchnienia przed kolejnym setem. Do zwycięstwa 25:17 poprowadził gospodarzy Bocianowski, który kończył każdą posłaną do niego piłkę.

W decydującej odsłonie meczu przewagę raz mieli przyjezdni, raz gospodarze. Fragmenty dobrej gry były przeplatane niepotrzebnymi błędami. Jednak to gracze z Głuchołaz wykazali się większym doświadczeniem i dzięki równej grze Michała Nalborskiego i Grzegorza Barciaka oraz kolejnych błędach wrocławian w decydującej fazie seta prowadzili już 21:17. Gracze Gwardii starali się jeszcze dogonić rywali i po atakach Bocianowskiego oraz Deszcza tracili tylko dwa oczka, a po dwóch blokach Pawła Michockiego było już 22:23. Jednak później błąd popełnił bohater poprzednich akcji, przechodząc linię środkową, a piłkę meczową wykorzystał Olejniczak, kończąc seta 25:22 i cały mecz 3:1.

Gwardia Wrocław – Juvenia Głuchołazy 1:3
(23:25, 30:32, 25:17, 22:25)

Gwardia: Wroński, Lubaczewski, Jutrzenka, Michocki, Bocianowski, Zwiech, Jaszewski (libero) oraz Deszcz, Mazur, Dalecki i Szymankiewicz
Juvenia: Barciak, Pajda, Nalborski, Olejniczak, Borecki, Matyszczak, Plichowski (libero) oraz Malina, Born i Wróbel