Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wiceliderki lepsze od beniaminka ze Stężycy

I liga K: Wiceliderki lepsze od beniaminka ze Stężycy

Chemik Police był faworytem pojedynku z niżej notowaną Więżycą 2011 Stężyca i zdobył komplet punktów. Stężyczanki podjęły walkę jedynie w drugim i trzecim secie, ale ostatecznie zdołały wygrać tylko jedną odsłonę.

Policzanki rozpoczęły to spotkanie z wysokiego „c". Po dobrych zagrywkach Agnieszki Rabki, która umożliwiała im dobrą obronę i wyprowadzanie kontr, które kończyła głównie Katarzyna Mróz , było już 6:0. Pierwszy punkt dla swojej drużyny zdobyła Marzena Wilczyńska, a po asie serwisowym Izabeli Hohn podopieczne trenera Grzegorza Wróbla zbliżyły się na cztery punkty (5:9). To było jednak wszystko, na co było stać przyjezdne w tej części meczu. Policzanki w pełni dominowały na parkiecie, natomiast po drugiej stronie nie funkcjonowało nic, stężyczanki popełniały dodatkowo także dużą ilość własnych błędów (16:6). Siódmy punkt zdobyty po czasie na życzenie trenera Wróbla przez Izabelę Hohn był ostatnim, jaki zdobyła Wieżyca 2011 w tym secie.

Druga część meczu rozpoczęła się podobnie jak poprzednia. Policzanki dzięki zagrywkom Agnieszki Rabki szybko wyszły na prowadzenie. Ponownie czujnie na siatce zachowywała się Katarzyna Mróz, która nie tylko mocno atakowała, a także blokowała (6:1), a po ataku Veroniki Hudimy było już 8:2. W szeregi gospodyń wkradła się jednak dekoncentracja, bowiem kiedy zablokowana została grająca w tym meczu na pozycji atakującej Joanna Mirek , a następnie pomyliły się Hudima i Magdalena Soter , zrobiło się już tylko 9:7. Na boisku rozgorzała walka, obie drużyny popisywały się znakomitymi obronami, a przy zagrywce Izabeli Hohn gospodynie miały ogromne problemy z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku, co skrzętnie wykorzystały rywalki i objęły prowadzenie 17:13. Policzanki jednak szybko zabrały się za odrabianie strat i za sprawą akcji Hudimy i Mirek, bloku na Marzenie Wilczyńskiej i pomyłce rywalek  to Chemik prowadził 20:19. Po atakach Mróz, Mirek i Justyny Raczyńskiej gospodynie miały piłki setowe (24:21), ale w samej końcówce po raz kolejny przydarzył im się przestój i to stężyczanki zdobyły pięć punktów z rzędu i wyrównały stan meczu.

Trzecią partię "chemiczki" tradycyjnie, można by rzec, rozpoczęły od mocnego uderzenia. Po ataku Justyny Raczyńskiej i bloku na Wójcik było już 5:1, kiedy jednak Wójcik pocelowała zagrywką Raczyńską, zrobiło się już tylko 5:4. Przez dłuższy czas utrzymywała się to jedna, to dwupunktowa przewaga miejscowych, na boisku trwała zażarta walka, a ilość obron była bardzo duża, nawet jak na żeńską siatkówkę. Trener Mariusz Wiktorowicz postanowił wpuścić na boisko Vesnę Jovanović i Izabelę Kowalińską w miejsce Magdaleny Soter i Joanny Mirek. Po ataku tej drugiej policzanki prowadziły już 13:9. Przewaga gospodyń zaczęła sukcesywnie wzrastać, po ataku Hudimy było już 18:12, a kiedy po raz kolejny zadziałał blok, pomyliła się Hohn, a kontry wykorzystały Jovanović i Kowalińska, zrobiło się 22:15. Kolejny raz jednak w polu zagrywki z dobrej strony pokazała się Izabela Hohn i na tablicy widniał wynik 22:22. Trzy ostatnie akcje seta wygrały policzanki i po ataku Izabeli Kowalińskiej prowadziły już 2:1.

Na początku czwartego seta gospodyniom udało się wypracować dwupunktową przewagę, ale po asie serwisowym Wójcik i błędzie Kowalińskiej 5:4 prowadziły już przyjezdne. Wyrównana walka trwała mniej więcej do stanu 9:8. W dalszej części seta to gospodynie dominowały na parkiecie, podobnie jak w premierowej odsłonie. Po ataku Katarzyny Mróz zrobiło się 18:9. Dobre wejście na boisko zaliczyła Kinga Zielińska, która między innymi popisała się asem serwisowym. Po akcjach Veroniki Hudimy i Katarzyny Mróz było już 23:10. Ostatni punkt w meczu zdobyła Izabela Kowalińska.

Chemik Police – Wieżyca 2011 Stężyca 3:1
(25:7, 24:26, 25:23, 25:12)

Chemik: Hudima, Soter, Rabka, Mróz, Raczyńska, Mirek, Krzos (libero) oraz Zielińska, Kowalińska, Muhlsteinova, Jovanović i Sliwa (libero)
Wieżyca 2011: Theis, Wilczyńska, Kasprów, Wójcik, Ryznar, Hohn, Jagodzińska (libero) oraz Łysiak, Kurdziuk i Jasińska