Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo uczennic z Sosnowca

I liga K: Pewne zwycięstwo uczennic z Sosnowca

W zaległym meczu I ligi kobiet SMS Sosnowiec pewnie pokonał Spartę Warszawę i zrównał się ilością punktów ze Stalą Mielec. Warszawianki poniosły kolejną, dziewiętnastą porażkę w tym sezonie i mają na swoim koncie tylko dwa wygrane sety.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia warszawianek 3:1, potem do głosu doszły młode zawodniczki z Sosnowca, które miały dwa punkty przewagi nad swoimi rywalkami (5:3). Od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 11:9, po czym punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Aleksandra Wójcik i przy stanie 12:9 o przerwę na żądanie poprosił trener Sparty Jacek Pasiński. Jego podopieczne zniwelowały straty do jednego „oczka", a asem serwisowym popisała się Patrycja Tomczyk (12:11). Uczennice z Sosnowca po raz kolejny wypracowały sobie trzypunktową przewagę (16:13), lecz wskutek błędów własnych oraz nieskończonych ataków z pierwszego tempa straciły przewagę i był remis 16:16. Ton wydarzeniom na boisku zaczęły nadawać zawodniczki z Warszawy i nie do zatrzymania w ataku była Małgorzata Gogołek. Ekipa ze stolicy prowadziła 20:18 i wówczas podopieczne trenera Andrzeja Pecia przyśpieszyły swoje akcje, nie popełniały błędów własnych i rozbiły przyjezdne trudną i agresywną zagrywką. Spory udział w zwycięstwie w pierwszym secie miała Natalia Strózik dzięki której SMS wygrał premierowego seta.

Na początku drugiej partii inicjatywa należała do zawodniczek ze stolicy, które prowadziły 4:1, lecz nie potrafiły utrzymać tej przewagi i wskutek błędów własnych wkrótce potem był remis 6:6. Przyjezdne miały problemy z poprawnym przyjęciem zagrywki. Dobrą i trudną serią zagrywek popisała się Karolina Szymańska i po jej serwach SMS prowadził 13:7. Zawodniczki Sparty były w odwrocie i nie były w stanie nawiązać wyrównanej gry z młodą ekipą z Sosnowca. Izabela Kożon oraz Małgorzata Gogołek próbowały pojedynczymi akcjami odmienić losy tego seta, lecz było to za mało na zespołowo grającą drużynę SMS. Nie do zatrzymania w ataku była Aleksandra Wójcik, która kończyła niemal wszystkie piłki, które były do niej wystawione. W końcówce tego seta SMS popełnił kilka błędów własnych, lecz nie miało to większych konsekwencji dla losów tego seta. Po błędzie serwisowym Patrycji Tomczyk gospodynie wygrały drugiego seta w stosunku 25:20 i prowadziły w całym meczu 2:0.

Trzeci, a zarazem ostatni set spotkania potoczył się po myśli miejscowej drużyny, która od samego początku narzuciła rywalkom swój styl gry i szybko objęła prowadzenie 10:5. Dalsza rywalizacja obu drużyn toczyła się pod wyraźne dyktando podopiecznych Andrzeja Pecia, które po agresywnej zagrywce oraz dobrej grze w bloku objęły prowadzenie 19:10. Tak wysoka przewaga sprawiła, że młode zawodniczki SMS-u seryjnie zaczęły tracić punkty i przy stanie 19:14 o przerwę na żądanie poprosił trener miejscowej ekipy. Reprymenda szkoleniowca okazała się skuteczna, jego podopieczne uzyskały sześciopunktową przewagę (23:17) i po ataku Aleksandry Wójcik wygrały tę partię 25:20 i cały mecz 3:0

SMS PZPS I Sosnowiec – MUKS Sparta Warszawa 3:0
(25:22, 25:20, 25:20)

SMS: Szymańska, Twardowska, Wójcik, Strózik, Kąkolewska, Tobiasz, Korabiec (libero) oraz Grajber
Sparta: Tomczyk, Widera, Sałyga, Kożon, Wysocka, Gogołek, Kucińska (libero) oraz Lisiecka, Pogorzelska, Duda i Szafraniak (libero)