Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks: Dziękuję Delekcie za sportową postawę

Dariusz Luks: Dziękuję Delekcie za sportową postawę

fot. Piotr Sumara / plusliga.pl

Indykpol AZS Olsztyn przegrał z Delectą Bydgoszcz 0:3 w meczu osiemnastej, ostatniej kolejki fazy zasadniczej PlusLigi. Wynik ten zdecydował, że ósmym zespołem, który zagra w play-offach, będzie LOTOS Trefl Gdańsk.

Olsztynianie w przypadku zwycięstwa w sobotę, mieli jeszcze szansę na znalezienie w gronie najlepszych. Jednak w dalszej fazie rywalizacji ekstraklasy zagrają z Wkręt-metem AZS Częstochowa w barażu o miejsca 9-10. – Przypomnę, że w całej fazie zasadniczej zdobyliśmy siedemnaście punktów i w przekroju całego sezonu byliśmy lepsi od Indykpolu AZS. Dziękuję drużynie bydgoskiej za postawę fair play. Podopieczni trenera Piotra Makowskiego zagrali w tym meczu pierwszym składem, walczyli od pierwszych piłek – powiedział trener LOTOS-u Trefla, Dariusz Luks. Jego zespół zagra w niedzielę w Rzeszowie z mistrzem Polski Asseco Resovią.

Dariusz Luks podkreślił, że Delecta Bydgoszcz wygrała fazę zasadniczą „niespodziewanie, ale bardzo zasłużenie”. – Delecta ciężką pracą zasłużyła na pierwsze miejsce w tabeli. Z każdym meczem prezentowała coraz lepszą formę. W drużynie nie ma wielkich gwiazd, ale są zawodnicy klasowi, którzy nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Do zajęcia pierwszego miejsca na pewno przyczynił się rozgrywający Michał Masny, który znakomicie prowadził grę – podkreślił Dariusz Luks.

Dodał on, że podstawowym zadaniem jego podopiecznych był awans do play-offów i zostało ono zrealizowane. W niedzielę Asseco Resovia podejmie LOTOS Trefl. Po sobotniej porażce Indykpolu AZS z Delectą, gdański zespół nie musi już zdobywać punktów w Rzeszowie. – Będziemy oczywiście walczyć. Po to tutaj przyjechaliśmy. Chwała moim zawodnikom za postawę w całym sezonie. Grali z sercem i zaangażowaniem – dodał gdański szkoleniowiec.Mistrz Polski Asseco Resovia zajmuje piąte miejsce w tabeli PlusLigi. W przypadku zwycięstwa nad LOTOS-em Treflem zajmie najprawdopodobniej czwarte i w pierwszej rundzie play-off zagra z wicemistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów. – Przed sezonem z pewnością nikt się tego nie spodziewał. Na pewno mamy dużą niespodziankę, ale taki jest sport i w PlusLidze wydarzy się jeszcze wiele ciekawego – zakończył Dariusz Luks.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved