Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Damian Słomka: Liczymy na kolejne zwycięstwa

Damian Słomka: Liczymy na kolejne zwycięstwa

- Zmusiliśmy przeciwników do popełniania błędów szczelnie ustawianym blokiem i odrzucającą zagrywką - powiedział po cennym zwycięstwie bez straty seta nad MKS-em Kalisz libero Morza Bałtyk Szczecin, Damian Słomka.

W ten weekend podopieczni Michała Dolińskiego odnieśli ważne zwycięstwo. Pokonując na własnym parkiecie 3:0 MKS Kalisz, zwiększyli swoje szanse na znalezienie się w czołowej czwórce na koniec rundy zasadniczej. – To jest wicelider tabeli. Po zwycięstwie nad nim zbliżyliśmy się do niego na dwa punkty. Dużo nam dało to zwycięstwo. Dzięki niemu czujemy się pewniej – powiedział po meczu Damian Słomka. Kaliszanie, szczególnie w dwóch pierwszych setach, byli równorzędnym rywalem dla gospodarzy, jednak ich błędy spowodowały, że nie urwali szczecinianom nawet seta. – Chłopaki popełniali sporo błędów. Pierwsze dwa sety skończyli atakami w aut. Oczywiście my zmusiliśmy ich do popełniania tych błędów szczelnie ustawianym blokiem i odrzucającą zagrywką – dodał libero Morza Bałtyk.

Podopieczni Michała Dolińskiego od dłuższego czasu kroczyli od wygranej do wygranej. Ich zwycięską serię zatrzymał dopiero Krispol Września, z którym Morze Bałtyk przegrało w poprzednim spotkaniu 0:3. – Wcześniej mieliśmy pięć wygranych meczów z rzędu. Porażka kiedyś musiała się zdarzyć. W końcu przyszedł słabszy dzień, w którym rozegraliśmy gorsze spotkanie. Może lepiej, że przegraliśmy z drużyną z Wrześni w rundzie zasadniczej? Jak się jeszcze z nią spotkamy w play-off, to może w końcu wygramy – powiedział Słomka. – Ale nie ma co ukrywać, że dostaliśmy zimny prysznic, bo do Wrześni jechaliśmy z nadzieją na trzy punkty – dodał libero szczecińskiego zespołu.

Teraz rozgrywki II ligi nieco hamują. Kolejne dwie kolejki zostaną rozegrane co dwa tygodnie. – Na pewno w wolnych weekendach będziemy mieli więcej wytrzymałościówki, żeby nasza gra dobrze funkcjonowała w play-off. Bo już teraz raczej nie widzę możliwości, abyśmy nie znaleźli się w czwórce. Oczywiście koncentrujemy się jeszcze na meczach z zespołami z Żagania i ze Świnoujścia, bo od nich zależy nasza ostateczna pozycja, ale także wybiegamy już trochę w przyszłość i przygotowujemy się do play-off – zaznaczył zawodnik.

Na koniec sezonu zasadniczego szczecinian czekają jeszcze dwa mecze we własnej hali – najpierw z Sobieskim Arena Żagań, a następnie ze świnoujskimi licealistami. O ile podopieczni Adriana Milczarka łatwo skóry nie sprzedadzą, o tyle Morze Bałtyk będzie zdecydowanym faworytem w konfrontacji z outsiderem pierwszej grupy. – Nie podchodzimy do meczu z chłopakami ze Świnoujścia w ten sposób, że oni się przed nami położą, a my łatwo wygramy. Oni też mają swoje ambicje i na pewno chcą w końcu coś wygrać. Także musimy do tego meczu, jak i do spotkania z drużyną z Żagania podejść bardzo skoncentrowani – stwierdził siatkarz. – Nie ukrywam, że liczymy na kolejne zwycięstwa za trzy punkty we własnej hali – zakończył Damian Słomka.