Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksandra Liniarska: Zagrywka była naszym atutem

Aleksandra Liniarska: Zagrywka była naszym atutem

fot. archiwum

Ostatni mecz fazy zasadniczej w hali „Centrum" nie przyniósł wielkiego siatkarskiego widowiska. Miejscowy Tauron MKS pewnie zdobył trzy punkty w spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz. Po meczu parę słów zgodziła się powiedzieć Aleksandra Liniarska.

Trzeba przyznać że to było bardzo łatwe zwycięstwo. Pałac praktycznie nie dał wam możliwości do zbytniego wysiłku.

Aleksandra Liniarska: – Tam jest wiele młodych dziewczyn, które tak na dobrą sprawę zaczynają dopiero grać na tym poziomie w siatkówkę. Widać było, że nie miały przyjęcia, a wtedy Madzia Mazurek niestety nie miała co zrobić z piłką. Jedynie kogo można pochwalić, to chyba Czyżnielewską, bo gdy ma dobrze rozegraną piłkę, jest ciężka do zatrzymania.

Wam z kolei można pogratulować bardzo dobrej zagrywki.– Tak. Zagrywka była naszym atutem. Nastawiałyśmy się przed spotkaniem na ten element, bo jeżeli tu byśmy słabo zagrały, to wtedy Rachael Adams na środku mogła by nas troszeczkę zniszczyć. Oglądałyśmy wideo i naprawdę dużo miała takich ataków „bomb”, że ciężko by ją było zatrzymać.

Czujecie się spełnione po fazie zasadniczej? To drugie miejsce was satysfakcjonuje?

– Jeżeli klub pierwszy raz w historii po rundzie zasadniczej ma drugie miejsce, to jest to bardzo dobry wynik. Cieszymy się z tego bardzo. O ile dobrze mi wiadomo, trafiamy na Wrocław i jesteśmy dobrej myśli.

No właśnie, Impel Wrocław. W rundzie zasadniczej dwa zwycięstwa za trzy punkty – ten przeciwnik wam chyba leży?

– My nie kalkulowałyśmy w tym meczu, po prostu chciałyśmy wygrać za trzy punkty. Z kolei jeśli chodzi o Impel – zgadza się, wygrałyśmy z nimi dwa razy, nie mając większych problemów. Myślę, że będzie dobrze.

Dzisiejszym zwycięstwem zapewniłyście sobie komfort grania pierwszych meczów ćwierćfinału i półfinału u siebie. To już jest dobra zaliczka, zgodzi się pani?

– To jest najważniejsze, żeby dwa pierwsze mecze grać u siebie. Przy ewentualnym piątym, a zarazem decydującym meczu wracamy do siebie, a nie gramy na wyjeździe.

W fazie zasadniczej nie omijały was nieprzyjemne niespodzianki. Najpierw przymusowa pauza libero, teraz z kolei Ivana Plchotova ma problemy ze zdrowiem. Zgodzi się pani, że łatwiej byłoby walczyć o pierwsze miejsce bez takich zawirowań?

– Muszyna już nam odskoczyła dość dawno, więc nie było co je gonić. Miałyśmy  parę wpadek, ale patrząc na to, że przegrałyśmy mało meczów w tej rundzie, myślę, że ten sezon jak na razie przebiega pomyślnie.

Spodziewała się pani, że w tym sezonie walka będzie tak wyrównana? W pewnym momencie aż pięć zespołów zamieniało się miejscami w czołówce.

– Stawiało się przed sezonem,  że cztery zespoły – Muszyna, Bielsko, Sopot i my – będą się bić pierwsze miejsca,  tylko nie było wiadomo, kto na której lokacie zakończy. Z kolei Piła jak najbardziej zaskoczyła na plus, dotrzymując kroku przez dłuższy czas zespołom z czołówki.

Wiem, że to już zostawiłyście za sobą, ale jak by mogła pani ocenić postawę MKS w europejskich pucharach?

– W europejskich pucharach na pewno trafiłyśmy na ciężkich rywali. Starałyśmy się jak mogłyśmy, ale nie ma co rozpamiętywać. Teraz walczymy w lidze i o Puchar Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved