Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bydgoszczanie zakończyli rundę zasadniczą zwycięstwem

PlusLiga: Bydgoszczanie zakończyli rundę zasadniczą zwycięstwem

Gracze Delecty Bydgoszcz po raz drugi w tym sezonie wyszli zwycięsko z rywalizacji z olsztynianami. Siatkarze z Warmii nie potrafili sprostać rywalom, ulegając im dość gładko i skazując się na walkę z AZS-em Częstochowa o miejsca 9-10.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły mecz obie ekipy, walcząc punkt za punkt do stanu po 7. Na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem, po skutecznym bloku na Ferensie, zeszli goście (8:7). Po przerwie kibice zgromadzeni w hali Urania, zobaczyli bardzo długą czysto siatkarską akcję, z której zwycięsko, dzięki atakowi Konarskiego, wyszli bydgoszczanie. Od tego momentu Delecta zaczęła panować na boisku. Skuteczne ataki Antigi i Konarskiego dały liderom tabeli trzypunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (16:13). Trener Panas został zmuszony do wprowadzenia zmian: za Gruszkę wszedł Mariański, a za Krzyśka – Szarek. Olsztynianie próbowali gonić rywala. Odrobili nawet dwa punkty (15:16), ale Delecta nie zamierzała odpuścić. Jej konsekwentna i cierpliwa gra w kontrataku, a także błędy w ataku akademików zaowocowały piłką setową dla przyjezdnych. Bydgoszczanie zakończyli seta blokiem na Szarku (25:17).

Skutecznym blokiem na Krzyśku rozpoczęli drugą partię goście, którzy szybko uzyskali dwupunktowe prowadzenie. Dobre ataki Bartosza Krzyśka i punktowa zagrywka Ferensa pozwoliły gospodarzom na odrobienie strat (4:4). Dla zawodników Delecty była to chwilowa niemoc, bowiem szybko wrócili do wysokiego prowadzenia. Bydgoszczanie szaleli w ataku ze wszystkich stref boiska, czego efektem było uzyskanie siedmiopunktowego prowadzenia (14:7). Trener Panas zmuszony był do sięgnięcia po kolejne zmiany i za Ferensa wszedł Łukasik. Zmiana ta dobrze wpłynęła na zespół. Przy zagrywce Sobali akademicy odrobili trzy punkty (10:14). Błędy własne olsztynian, między innymi zepsuta zagrywka Szarka oraz dobra gra bydgoszczan, skuteczny blok na Łukasiku i punktowa zagrywka Antigi, zwiększały przewagę gości (22:16). Olsztynianie wzięli się jeszcze za odrabianie strat (19:23), ale było już za późno. Seta zakończył atak Łukasika w antenkę (25:19).

Trzecia partia, podobnie jak poprzednia, rozpoczęła się od prowadzenia gości, tym razem trzypunktowego. Olsztynianie od samego już początku musieli więc gonić rywala, a udało im się to przy stanie po 6. Na pierwszą przerwę techniczną ponownie z prowadzeniem schodzili zawodnicy Delecty (8:7). Gra gospodarzy nadal nie przynosiła pożądanych efektów, akademikom brakowało argumentów na dobrze spisujących się bydgoszczan. Dobrze w ataku prezentował się Antiga, a na rozegraniu „szalał” Masny. Po drugiej stronie siatki natomiast często mylił się Szarek. Taki stan rzeczy poskutkował wysokim prowadzeniem gości (21:16), którzy spokojnie zmierzali po zwycięstwo. Akademicy nie zamierzali jednak odpuszczać i zaczęli odrabiać straty. Dobrze w ataku spisywali się Łukasik i Ferens (21:23). Meczbola jednak dał bydgoszczanom skuteczny atak Konarskiego. Zaprawieni w końcówkach olsztynianie walczyli na boisku do upadłego. Dobrze zaatakował Ferens, który potem posłał asa serwisowego. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu po 29, a mecz zakończył skuteczny atak Dawida Konarskiego (31:29).

MVP spotkania wybrano Dawida Konarskiego.

Indykpol AZS Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 0:3
(17:25, 19:25, 29:31)

Składy drużyn:
AZS: Hernan (1), Ferens (7), Gruszka (4), Sobala (6), Hain (8), Krzysiek (4), Żurek (libero) oraz Mariański, Obrębski, Szarek (8) i Łukasik (8)
Delecta: Antiga (12), Masny (5), Wika (5), Konarski (22), Wrona (7), Wieczorek (10), Dębiec (libero) oraz Waliński, Owczarz i Bonisławski (libero)